İYİ Parti, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için aday tanıtım toplantılarıyla yeni belediye başkan adaylarını duyurmaya devam ediyor. Ancak İYİ Parti Malatya adayı henüz açıklanmadı.

325 euro destek ödemesi kimler alabilir, anneler ve çalışan kadınlar için destek ödemesi şartı nedir? 325 euro destek ödemesi kimler alabilir, anneler ve çalışan kadınlar için destek ödemesi şartı nedir?

GENEL BAŞKANI KİMDİR

Iyi Parti Yola Nasil Devam Edecek Wjqu

İYİ Parti, 25 Ekim 2017'de Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye'de faaliyet gösteren bir siyasi partidir. Parti amblemi güneş ve isminin Kayı boyu bayrağından esinlenerek yazılması şeklindedir. TBMM'de 38 milletvekili bulunan partinin genel başkanı Meral Akşener'dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. İYİ Parti, genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti, siyasi yelpazenin merkezinde konumlandığını ve Türkiye'nin Batı Bloku'nun bir parçası olması gerektiğini savunmaktadır.

İYİ Parti, parlamenter sistem ve kurumların bütünlüğünü korurken, MHP ve AK Parti hükümetine muhalif olan sağcı seçmenlere alternatif bir seçenek sunmaktadır.

Muhabir: STAJYER MUHABİR ABDULREZZAK KILIÇ