Dünyadaki çoğu metropolün yeni kent tasarımları üzerinde çalıştığına dikkat çeken Milletvekili Kaya, “Örneğin Paris 15 dakikalık kent konseptini gerçekleştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Peki, bizim metropollerimizin hedefleri ne, stratejik planları var mı? Mesela üzülerek görüyorum ki kendi ilim Antalya’nın da bir stratejik planı yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Iyi Parti Genel Baskan Adaylari Koray Aydin Ve Dursun Musavat Dervisoglu Kimdir

“Oysa bu planın yer aldığı yol haritasının vali, milletvekilleri, belediyeler, bakanlıklar, sivil toplum kuruluşları gibi birçok paydaş tarafından belirlenmesi, imza altına alınması ve kamuoyu ile paylaşılması gerekiyor” diyen Kaya, “Böyle yapmalıyız ki vatandaşlarımız şehrinin nereye gideceğini, hedeflerini bilsin. Böyle yapmalıyız ki il gündemi sürekli değişmesin, kaynaklar heba olmasın. Yarım yamalak otoyol projeleri yapılmasın.

2 MİLYAR DOLAR KAYNAK ZİYAN OLMASIN

Whatsapp Image 2024 05 02 At 10.48.13

Antalya yağmur yağdığında altyapı sorunu yaşamasın. Sel risklerine hazır olsun. Tarımda ve turizmde önünü görebilsin. Antalya tarım ve turizm dışında, teknoloji gibi yeni sektörlerde de rekabetçilik geliştirsin. Böyle yapmalıyız ki 2016 yılında 550 milyon dolar harcanan ve yıllardır atıl durumda kalan EXPO alanı gibi yanlış yatırımlar yapılmasın ve Antalya’nın bugünkü değeriyle 2 milyar dolar kaynağı ziyan olmasın.” dedi.

Antalya Akilli Kavsak (Small)

Buğday Fiyatları 2024: Açıklandı Mı? TMO Buğday Fiyatı (Borsa Verileri) Buğday Fiyatları 2024: Açıklandı Mı? TMO Buğday Fiyatı (Borsa Verileri)

Daha da geç olmadan, bu stratejik planın tasarlanması ve uygulamaya alınması gerektiğini vurgulayan Milletvekili Aykut Kaya, “Antalya’mız kendi potansiyelinin de sunduğu ve hak ettiği şekilde, dünyanın en rekabetçi ve yaşanabilir şehirlerinden biri olsun. Antalya’mızı ve diğer illerimizi dönüştürecek bu anlayış değişikliği bizi daha istikrarlı, daha itibarlı da kılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: BÜLTEN