Antalya Milletvekili Aykut Kaya'nın İYİ Parti’den istifa etmesi ile İYİ Parti’nin milletvekili sayısı 44'ten 36’ya geriledi. İYİ Parti'de hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını öne sürerek istifasını açıklayan Aykut Kaya’nın 4 Haziran Salı günü gerçekleştirilecek olan grup toplantısında CHP’ye dahil olması beklenirken İYİ Parti Antalya teşkilatının Kaya'ya olan tepkisi ise giderek büyüyor.

İSTİFASINI SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

İstifasını sosyal medya hesabı üzerinden duyuran İYİ Parti Milletvekili Aykut Kaya yaptığı paylaşımda "Özveriyle ve gayretle ülkemiz ve Antalya'mız için çalıştım ve çalışmaya devam edeceğim. Ancak büyük bir heyecan ve umutla dahil olduğum İYİ Partide, milletimize ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim. Bu nedenle İYİ Parti üyeliğimden istifa etme kararı aldım. Bu karar şahsım için kolay olmamış ancak milletimize ve Antalya'mıza daha iyi hizmet edebilmek adına gerekli olduğunu düşündüğüm bir adımdır. Bugünden sonra da siyasete milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak devam edeceğim. Gelecek günlerde de ülkemiz ve milletimiz için daha güzel yarınlar inşa etmek adına azim ve kararlılıkla çalışacağımı belirtmek isterim." ifadelerine yer verdi.

Aykut Kaya Antalya Milletvekili (Small)

Esnaf kredisine yapılan zamma TBMM kürsüsünden tepki… Ne olacak esnafın hali? Esnaf kredisine yapılan zamma TBMM kürsüsünden tepki… Ne olacak esnafın hali?

KAYA'NIN İSTİFASINA KABAKUŞAK'TAN SERT SÖZLER

Aykut Kaya'nın İYİ Parti'den istifasını gerçekleştirmesinin ardından 4 Haziran Salı günü gerçekleştirilecek olan grup toplantısında CHP'ye katılması öngörülüyor. Kaya'nın istifa kararına tepki gösteren İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı Sadullah Kabakuşak konu ile ilgili yaptığı açıklamada "2023 genel seçimlerinde partimizin oyları ile milletvekili seçildin ve tam da senden bekleneni yaptın. Antalya’mız nezdinde vatandaşlarımız ve dahili hiçbir mecrada bir karşılığının olmadığını çok iyi biliyorsun. Bir de utanmadan istifa açıklamanda temayülde birinci çıktım diyorsun. Teşkilatlar sana namusunu emanet etti. Sende bu emanete ihanet ettin. Partimize ve sana güvenen teşkilatlarımıza küfür gibi ihanet (istifa) açıklamanı kınıyorum.  Sen kendini İYİ parti teşkilatlarının birinci çıkardığı milletvekili olarak göstersen de tarih seni teşkilatlarını ve partisini satmış biri olarak hatırlayacaktır" sözlerine yer verdi.

Sadullahkabakusak (Small)

İYİ PARTİ KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

Son olarak Aykut Kaya'nın istifa ettiği İYİ Parti'de daha önce de kayıplar yaşanmıştı. İYİ Parti'den CHP'ye geçişlerin hız kazandığı 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından aralık ayında İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, Sevinç Atabay, Bahadır Erdem ve Taner Demirel gibi tanınan isimler CHP'ye katıldığını duyurmuştu. Antalya İYİ Parti Milletvekili Aykut Kaya'nın da istifasını duyurmasının ardından İYİ Parti’nin milletvekili sayısı 36'ya düştü.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN