Aksu Belediyesi meclis toplantısında Mesut Kocagöz için adalet istendi Aksu Belediyesi meclis toplantısında Mesut Kocagöz için adalet istendi

İyi Parti’de 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Genel Başkan Meral Akşener tarafından alınan seçimli Olağanüstü Kurultay kararı, yankılarını sürdürmeye devam ediyor. Akşener, kurultay kararını açıkladıktan sonra eşyalarını toplayıp, odasını boşalttı. Bunun üzerine de genel başkanlığa aday isimler bir bir ortaya çıkmaya başladı.

ŞU AN İÇİN 4 ADAY BULUNUYOR

Koray Aydın başta olmak üzere Müsavat Dervişoğlu, Günay Kodaz ve Mehmet Tolga Akalın gibi isimler ilk olarak adaylıklarını duyurdu. Ancak 27 Nisan’da yapılacak kurultaya daha 10 güne yakın bir süre bulunuyor. Genel başkanlık için bu 4 isim mi yarışacak, yoksa başka adaylarda mı çıkacak, merakla beklenmeye başladı.

Meral Akşeneraksu

AKŞENER KİMİ DESTEKLEYECEK?

Öte yandan kimilerine göre Genel Başkan Meral Akşener’in kurultayda Müsavat Dervişoğlu’nu destekleyeceği ifade edilirken, tam olarak Akşener’in hangi isme yöneleceği ise gizemini korumaya devam ediyor. Partisindeki süreci değerlendiren İyi Parti Aksu İlçe önceki dönem Başkanı Recep Bal ise şu açıklamayı yaptı:

ÇOK HIZLI TOPARLANACAĞIZ

“Bu seçimde herkes gördü ki genel merkez tarafından uygulanan politikalar seçmeni olumsuz etkiledi ve tepki oyları nedeniyle partimiz beklediği sonuçları elde edemedi. Ancak 27 Nisan’da yapılacak olan kurultayımızın ardından hızlı bir toparlanma sürecine gireceğiz ve nerelerde yanlış yapıldı, seçmen bize niye oy vermedi çok iyi analiz edip, bu süreçten de güçlenerek çıkacağız.”

Muhabir: SERCAN AYTIŞ