Kademeli emeklilik konusunda son durum ve gelecek beklentileri! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kademeli emeklilik ve staj konularında şu an herhangi bir çalışmalarının olmadığını açıkladı.

Kapak 152141

A101 18 Nisan Aktüel Ürün Kataloğu: Hangi elektronik ürünleri indirimde? Bu hafta A101'de inidirm furyası var A101 18 Nisan Aktüel Ürün Kataloğu: Hangi elektronik ürünleri indirimde? Bu hafta A101'de inidirm furyası var

TORBA YASADA YOK

Kademeli emeklilik, sigortalı çalışanların belirli bir yaş ve prim gün sayısına ulaştıklarında kısmi emekli olmalarını sağlayan bir sistemdir. Ancak şu an için Torba Yasa'da kademeli emekliliğe dair detaylı bir madde bulunmamaktadır.,

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz da konuyla ilgili ek bilgi vererek, "Sosyal güvenlikle ilgili şu anda bir çalışmamız yok, ancak gelecekte böyle bir çalışma olmayacak anlamına gelmez" açıklamasında bulundu.

Kademeli emeklilik yasası çıkarsa, belirli tarihler arasında işe başlayanlar bu düzenlemeden faydalanabileceklerdir. Kademeli emeklilikten kimlerin nasıl yararlanabileceği şartlarına ve çalışmalarına göre değişkenlik göstermektedir.

Muhabir: STAJER MUHABİR ABDULREZZAK KILIÇ