YARGI 91 BÖLÜM FRAGMAN İZLE - Yargı 91 bölümde neler olacak? | KANAL D canlı izle YARGI 91 BÖLÜM FRAGMAN İZLE - Yargı 91 bölümde neler olacak? | KANAL D canlı izle

Kadir Gecesi’nde Allah’ın bağışlanmak ve duaların kabul olmasını isteyen kulları için çeşitli olanaklar sunduğuna inanılır. Dünya ve ahiret hayatını için büyük faziletleri olan Kadir Gecesi bu yıl 5 Nisan gününe denk geliyor.

Kadir Gecesi Wefa

KADİR GECESİ’NDE NE OLDU? 

Kadir gecesi, tövbe etmenin, bağışlanmanın ve dualar ile Allah’tan kalbinden geçenleri dileme günüdür. Kadir Gecesinde Cebrail tarafından Hz. Muhammed’e Kuran-ı Kerim’in bu gece indirildiği rivayet edilir.

Müslümanların kutsal kitabı Kuran-ı Kerim bu gece indirilmiştir.  Kuran-ı Kerim’de Kadir Gecesi’ne yönelik şu ayet yer alır:  "Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir Gecesi'nde indirdik. Kadir Gecesi'nin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gece, Rablerinin izniyle her iş için inerler. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.." (Kadir Suresi, 97:1-5)

0X0 Dua Sozleri Duali Sozler Allaha Cc Ve Sevdiklerinize Edeceginiz En Guzel Dualar 1639682012775

KADİR GECESİ HANGİ GÜN?

Müslümanlar için büyük öneme sahip Kadir Gecesi bu yıl 5 Nisan Cuma gününe denk geliyor.  Bu geceyi ibadet ederek geçirmek isteyenlerin dua ederek, kaza ve nafile namazları kılarak, şükrederek, tövbe ederek, Kuran-ı Kerim okuyarak ve helalleşerek geçirmesi tavsiye edilir.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA