Türkiye genelinde son yıllarda birçok ürüne zam yapıldı. Vatandaşlar market ve pazarlarda bütçelerini korumakta zorlanırken kafe ve restoranlarda ise fiyatların artmasıyla dışarıda yemek yemek lüks haline geldi. Bu duruma dikkat çekmek ve fiyatların makul seviyeye getirilmesi için bu hafta sonu boykot yapacak.

Burdur'da 19 Mayıs elektrik kesintisi olan ilçeler. Elektrik kesintisi olan ilçelerin tam listesi Burdur'da 19 Mayıs elektrik kesintisi olan ilçeler. Elektrik kesintisi olan ilçelerin tam listesi

restoran boykot-1

KAFE RESTORAN BOYKOTU NE ZAMAN?

Son yıllarda Türkiye’de birçok alanda fiyatlar cep yakmaya başladı. Vatandaşlar hem market hem de pazarlarda bütçelerini korumakta zorlanıyor. Özellikle restoran ve kafelerde fiyatların artması nedeniyle yemek yemek bir lük haline geldi. Bu duruma dikkat çekmek isteyen vatandaşlar sosyal medyada #fahişyemeğeboykot etiketiyle örgütleniyor.

kafe

“Gitmiyoruz” mesajı ile yüksek fiyatları protesto eden vatandaşlar bu hafta sonu 20-21 Nisan’da boykot yapacaklarını cafe ve restoranlara gitmeyeceklerini belirtiyorlar. Yurdun dört bir yanından vatandaşları bu boykota uymaya davet ediyorlar.

Öte yanda Ticaret Bakanı Ömer Bolat, fahiş fiyatlar için 800 binlere kadar ceza verecekleri açıkladı.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA