Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde, Balcalı Kampüsünde 100. Yıl Sergisi başlıklı bir sergi açtı.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/10/KAMPUSTE-MUHTESEM-SERGI-2.jpg KAMPÜSTE MUHTEŞEM SERGİ 1

Sergi, eğitimci olarak ya da öğrenci olarak yolu Çukurova Üniversitesinden geçen resim ve heykel alanlarında üretim yapan 20 sanatçının çalışmalarından oluşuyor. Sergi, resim ve heykel alanlarından farklı tekniklerin, konuların ve tarzların bir toplamı olan sergide çağdaş figüratif eserlerin yanı sıra, pür soyut eserler yer aldı. Tuval üzerine yağlıboya ya da akrilik, kumaş ve boyanın ya da kağıt kolajlar ve epoksinin buluşmasına ya da dijital baskı ve boyanın birlikte kullanıldığı karma tekniklerde sergide yer alan her bir sanatçı farklı tarzları temsil etti.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/10/KAMPUSTE-MUHTESEM-SERGI-3.jpg KAMPÜSTE MUHTEŞEM SERGİ 2

Sergiye eserleri ile katılan sanatçılar şunlar:

Nimet Keser, Handan Narin, Melis Yılmaz Aktaş, Kerem Atar, Özgür Aktaş, Semiha Allak, Kazım Artut, Faruk Çelik, Songül Dündar, Cem Demir, Belgin Boran Şenocak, Birnur Eraldemir, Suat Karaaslan, Mustafa Çapar, Soner Tire, Nihan Karadeniz, Sinem Alpaslan, Fazilet Ceyhanlı, Mustafa Okan ve Meltem Gökmen. Vahit Şahin/İHA