TRT 1 ekranlarında 23 Şubat Cuma akşamı ilk bölümüyle yayınlanacak olan Kara Ağaç Destanı dizisinin tanıtımı da yayınlandı. Olgun Şimşek, Emre Kıvılcım ve Meltem Akçöl gibi deneyimli oyuncuların başrollerini üstlendiği dizi, 1950 ve 70'li yıllar arasında Anadolu'da geçmektedir. İyilik ve kötülük, feodalite ve sınıf çatışmaları gibi temaların işlendiği dizi, Anadolu'nun o dönemdeki sosyal ve ekonomik yapısını anlatmaktadır.

65D71703530Cb6Da5D81Dbc2.Jpg

KARA AĞAÇ DESTANI DİZİSİNİN KONUSU

Kara Ağaç Destanı, 1950 ve 1970'li yıllarda Anadolu'nun kadim topraklarında geçen bir dizidir. Dizi, iyilik ile kötülüğün, varlık ile yokluğun gerçeklerinin yan yana olduğu bir atmosferde hikayesini anlatır. Ağalık sistemi, güç, feodalite, sınıf çatışmaları ve aşk gibi temalar dizide önemli bir yer tutar. Karakterlerin yaşamları ve aralarındaki ilişkiler, izleyicilere heyecan, hüzün ve sevgi dolu anlar yaşatır. Bu karmaşık atmosferde geçen hikaye, izleyicilere Anadolu'nun tarihini ve sosyal yapısını derinlemesine keşfetme fırsatı sunar.

KARA AĞAÇ DESTANI OYUNCU KADROSU VE KARAKTERLER

Olgun Şimşek-Celal Ağa

Emre Kıvılcım - Ömer

Meltem Akçöl - Sultan

Hakan Boyav - Latif Bey

Ayten Uncuoğlu - Paşa Kadın

Merih Öztürk - Gülnaz

Sevtap Özaltun - Zeynep

Gülçin Hatıhan - Naile

Sekvan Serinkaya - Hamido

Arman Uslu - Merdo

Özlem Conker - Asiye

Mehmet Güler - İlyas Kahya

Kenan Ciniviz - Feyzo

Eray Ertüren - Kadri

Alessa Dilara Demircan - Rabia

Taylan Meydan - Bekiro

Dilan Polat korkudan uyuyamıyor… Polat, annesini ve anneannesini katleden cani ile aynı koğuşta kalmamak için cezaevine dönmek istemiş Dilan Polat korkudan uyuyamıyor… Polat, annesini ve anneannesini katleden cani ile aynı koğuşta kalmamak için cezaevine dönmek istemiş

Tuncay Beyazıt - Hamza

Nurhayat Boz - Gülcan

Halil Demir - Şeyhmus

65D71703530Cb6Da5D81Dbbe.jpg

KARA AĞAÇ DESTANI NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kara Ağaç Destanı dizisi Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinin terkedilmiş Soğanlı Köyü'nde dönen atmosferine göre hazırlanarak plato kurulan Kara Ağaç Destanı dizisi, Nevşehir Ürgüp'te çekiliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ