Kaş Belediye Başkanı Erol Demirhan başkanlığında gerçekleştirilen Kaş Belediyesi haziran ayı meclis toplantısında görüşülen gündem maddeleri karara bağlandı. Toplantıda belediye müdürlüklerinin işleyiş kuralları ile ilgili İdari Yönetmelik, Belediye Encümen Üyesi seçimi, Kaş Likya Turizm İnşaat Gıda Temizlik Taşımacılık Madencilik ve Ticaret Limited Şirketi’ne, gerçek kişi temsilcisi olarak Erdal Hacıvelioğlu’nun atanması ve Kaş Belediyesine ait Kreş ve Gündüz Bakım Evinin bedelsiz olmak koşulu ile Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne tahsis edilmesi konuları karara bağlandı.

5Bc76C5C A061 447B 91D7 Cc81B6251E6A (Small)

MECLİS TOPLANTISINDA ARD ARDA KARARLAR ALINDI

Kaş Belediyesi haziran ayı meclis toplantısında ilk olarak görüşülen konu belediye müdürlüklerinin işleyişiyle ilgili İdari Yönetmelik oldu. Oylamaya sunulan teklif oy birliği ile kabul edildi. Ardından Kaş Likya Turizm İnşaat Gıda Temizlik Taşımacılık Madencilik ve Ticaret Limited Şirketi’ne, Kaş Belediyesi'ni temsilen gerçek kişi olarak Erdal Hacıvelioğlu’nun atanması teklifi görüşüldü ve teklif oy birliğiyle kabul edildi.

Turizmde zor günler yaşayan Manavgat rotası mı değiştiriyor? Turizmde zor günler yaşayan Manavgat rotası mı değiştiriyor?

8B98C623 55B4 47F3 A2Ac 8813A53Bfbc0 (Small)

ENCÜMEN ÜYE SEÇİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Daha önce Belediye Encümen Üyesi olarak seçilen Halil İbrahim İğli’nin, Belediye Başkan Yardımcılığına görevlendirilmesi sebebiyle 31 Mayıs 2024'ten itibaren encümen üyeliği görevini bırakacağına ilişkin paylaştığı dilekçesine karşılık yeni encümen üyesi seçimi yapıldı. Yapılan gizli oylama ile yeni encümen üyesi Şükrü Koçak oldu. Akdeniz Belediyeler Birliğine yedek üye olarak ise Mehmet Çotur oy birliği ile seçildi.

54871C91 65D9 4912 B2A0 0E85C62101Dd (Small)

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE KREŞ TAHSİS EDİLDİ

Kaş Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısında gündeme getirilen Kaş Belediyesine ait Kreş ve Gündüz Bakım Evinin, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 75. maddesinin d) fıkrası gereğince 5 seneliğine Antalya Büyükşehir Belediyesine bedelsiz bir şekilde tahsis edilmesi ve tahsis işlemleri konusunda Belediye Başkanı Erol Demirhan’a yetki verilmesi meclis tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

Bae3D2Dd 231E 45Fc A600 Cb2A31055F2A (Small)

Kaş ilçesinde muhtelif yerlerde bulunan işyerlerinin önündeki işgaliye, pazar yeri, ekspertiz ücreti, düğün salonu-mekan ücretlerinin yeniden belirlenmesi konusu görüşülerek, Bütçe Komisyonuna oy birliğiyle havalesinin gerçekleştirilmesinin ardından yine oy birliği ile kabul edildi.

Muhabir: Sibel YEŞİL