Kaş, Türkiye sınırları içerisinde son dönemde değeri en çok artan tatil beldelerinden biridir. Küçük ve şirin yapısı, Bodrum-Çeşme gibi bölgelere göre nispeten daha ucuz olması ve pek çok tatilcinin ilgisini çekmesi Kaş'ı popüler yapan etkenlerden sadece birkaçı. Pek çok seçeneğe sahip bu büyüleyici Akdeniz şehrinde ne yapılır? Sizin için 5 aktivite önerisi hazırladık!

Kas Dalış Turları (Small)
1 - DALIŞ YAPIN

Türkiye'nin en temiz ve berrak denizlerinden birine sahip olan Kaş, sınırlarımız içerisinde dalış turizminin en çok aranan noktalarından biridir. Koy çeşitliliği sayesinde Kaş'ta 20'ye yakın noktada tüplü dalış yapma imkanına sahipsiniz. II. 2. Dünya Savaşı sırasında düşürülen İtalyan Savoia-Marchetti SM79 savaş uçağının enkazı şüphesiz en iyi seçeneklerden biri ancak buranın nispeten daha tecrübeli dalgıçlar için uygun olduğunu da hatırlatmak isteriz! Dalışa yeni başlıyorsanız ve daha kolay bir yerden başlamak istiyorsanız Likya bölgesini öneriyoruz. Dalış öncesinde ve dalış sırasında unutmamanız gereken sadece iki kural var: Erken yatın, dalıştan önceki gün alkol tüketmeyin ve dalış yaparken denizden hiçbir şey almayın!

Kas Patara Gelemis Antalya

2. PATARA'YI ZİYARET EDİN

Son zamanlarda popülaritesi ne kadar artmış olsa da Patara'nın Türkiye'nin gizli cennetlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Kaş'a 45 km uzaklıktaki Patara'ya kendi aracınız veya Kaş'tan kalkan minibüslerle ulaşabilirsiniz. 14 km uzunluğuyla Türkiye'nin en uzun 2. plajına sahip olan Patara, özellikle gün batımında ziyaretçilerine eşsiz deneyimler sunuyor. Ancak bu özel plajın aynı zamanda manatilere de ev sahipliği yaptığını ve sezon boyunca (15 Mayıs - 15 Eylül) saat 20.00'den sonra plaja girmenin yasak olduğunu unutmayın!

Antalya’nın büyük ayıbı… Mersin’in o ilçesinde 5 yıldır var, Antalya’da yok… Antalya’nın büyük ayıbı… Mersin’in o ilçesinde 5 yıldır var, Antalya’da yok…

Kas Manzarasi Antalya (Small)

3. MANZARANIN TADINI ÇIKARIN

Kaş bir manzara cennetidir! Kendinizi beklenmedik zamanlarda çok özel görüşleri takip ederken bulabilirsiniz. Ama manzarayı izlemeyi şansa bırakmayın, en iyi yerlerden izlemek istiyorsanız, size bazı önerilerimiz var! Bunlardan ilki Uyuyan Dev. Limandan bakıldığında, arka planda dağların önünde Uyuyan Dev'in silueti görülüyor ve karısının Mace Adası'nda olduğu söyleniyor. Tırmanışı biraz zordur ama vaat ettiği manzara tüm çabaya değer. Manzaranın tadını daha rahat çıkarmak, yemek yemek, içmek istiyorum diyorsanız Dejavu sizi tatmin edecek! Gün batımını en güzel yerden izlemek istiyorsanız bu şirin bara 1 saat erken gidip yer kapmanızı öneririz. Kaş'taki en iyi konaklama alternatiflerini değerlendirerek muhteşem Kaş manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Kas Koy Turu (Small)

4. KÖYLERİ TURLAYIN

Çavdır, Çukurbağ, Gömbe… Yoğun sezonda Kaş'tasınız ve yoğunluk sizi biraz bunaltıyor. Kaş'ın köylerine seyahat etmek kendinizi yenilemek için harika bir seçenek olabilir. Özellikle tüm köylerin karla kaplı gibi papatyalarla süslendiği bahar aylarında temiz (ve merkezden daha serin!) havanın tadını çıkarabilirsiniz. Şanslıysanız köylülerin sizin için pişirdiği keçilerin tadına bile bakabilirsiniz.

Kas Tekne Turu (Small)

5. TEKNE TURUNA ÇIKIN!

Kaş'ın doğal güzelliklerinin tadını çıkarmaya devam ediyoruz, bu kez önerimiz Kaş'ın el değmemiş koylarına tekne turu. Tekne turlarının çeşitliliği nedeniyle kafanız karışabilir ancak daha önce hiç yapmadıysanız en iyi seçenek Kekova Turu olacaktır. Üçağız köyünden başlayan tur, bugüne kadar gördüğünüz en berrak denizlerden birinde serinlerken, köy sınırları içindeki Simena Antik Kenti (Kaleköy) ve kral mezarlarını da gezme fırsatı sunuyor. Akvaryum koyu. Beğeneceğinizi düşündüğümüz bir diğer deneyim ise depremler nedeniyle sular altında kalan Batık Şehir, Likyalıların yaşam tarzını anlamak için güzel bir fırsat.

Muhabir: BUSE ER