CHP Aksu İlçe eski Başkanı ve Belediye Başkan Aday Adayı Kenan Yıldız, yaklaşan yerel seçimler öncesinde suskunluğunu bozdu. Aday adayı olan, ancak partisi tarafından aday gösterilmeyen Yıldız, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 10 yıl ilçe başkanı ve 5 yılda meclis üyesi olarak CHP’de görev yaptığını belirten Yıldız, “Bir teşekkür bile etmeden, fikrimizi bile sormadan bizi bir kenara bıraktılar. Emeğe, hizmete vefa, saygı bu mudur? Takdirini de halkımıza bırakıyorum. Bu bana yapılan yenilir yutulur cinsten değil. Kırgınım, çünkü sırtımdan hançerlendim” dedi.

AK PARTİ’DEN BİLE OY ALACAKTIM

Yılların bilgi ve birikimiyle Aksu’da kazanmak için yola çıktığını dile getiren Kenan Yıldız, “Küskünleri, dargınları bir araya getirip, siyasi husumetleri ortadan kaldırıp, bu seçimi kazanacaktım. Hem de İyi Parti’den, MHP’den, AK Parti’den bile oy alarak Aksu Belediyesi’ne CHP’nin altı okunu asacaktım, ama olmadı. Şimdi kazanacağız diyorlar, kazansınlar da görelim. Bakın, şunun altını çize çize söylüyorum ki Aksu’da CHP’ye virüs girmiştir. Böyle mi seçim kazanacaklar. İnsanlar güven bile duymuyor, yarın bizi de bırakıp başka partiye geçerse diye. Siyasette de bir adap lazım. Partiler yolgeçen hanı değildir” diye konuştu.

Antalya tarihinin en yanlış yatırımına Böcek el atıyor... Expo canlandırılacak Antalya tarihinin en yanlış yatırımına Böcek el atıyor... Expo canlandırılacak

SİYASET ARKADAŞINI HANÇERLEMEK DEĞİL!

Kendisine şu an diğer partilerden meclis üyeliği, belediye başkan adaylığı gibi tekliflerde geldiğine dikkat çeken Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son 15 yılını yöneticilikle geçirdiğim kendi partim bir teşekkürü bile bana çok görürken, bu vefasızlığı yaparken, diğer partilerin ise arayıp tekliflerde bulunmaları, şahsımı onore ettiği gibi ne kadar düzgün bir insan olduğumuzu da göstermektedir. Ancak benim duruşum belli. Siyasette de insanın bir duruşu olmalı. Siyaset, arkadaşım dostum dediğin insana ihanet etmek, sırtından vurmak, arkasından iş çevirmek olmamalıdır.”

Sercan AYTIŞ/ÖZEL  

Kaynak: Sercan AYTIŞ/ÖZEL