Adana’da çocuklar eğlenerek öğrendi Adana’da çocuklar eğlenerek öğrendi

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün, ‘Hizmet ömrünü tamamlayan parkları yenileme projesi’ kapsamında Duacı Mahallesi’nde; kent mobilyaları eskiyen, altyapısı bozulan Bayram Akasman Parkı’nda bakım ve onarım çalışması yapıldı

Kepez Belediyesi, mevsimsel şartlar ve kullanımdan dolayı oturma mobilyaları, oyun alanları ve bitki örtüsünde bozulmaların olduğu mevcut parkları yenileyerek, güzelleştirmeye ve güvenli hale getirmeye devam ediyor.

Duacida Eskiyen Park Guzellestiriliyor 4 (Small)
Yeşil alanların yenileme çalışması, Başkan Mesut Kocagöz’ün, seçim beyannamesinde yer alan, mevcut parklarda düzenleme yapılması, projesi kapsamında yapılıyor. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bugüne kadar 5 mahalle parkının bakım ve onarım çalışmasını tamamladı.

MAHALLEDEKİ DİĞER PARKLARDA YENİLENECEK

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Duacı Mahallesi’nin en önemli yeşil alanlarından biri olan ve 3 bin metrekare büyüklüğündeki Bayram Akasman Parkı’nda yenileme çalışması gerçekleştiriyor.
İş makileriyle, park alanının sulama ve elektrik tesisatı altyapısı yapıldı.

Duacida Eskiyen Park Guzellestiriliyor 2 (Small)

Bank, dörtlü piknik masaları ile kamelyaların kullanım ve mevsimsel şartlardan dolayı kırılan, eskiyen ahşap kısımları, yenisiyle değiştirildi. Parkın eskiyen çöp kutuları yenilendi. Bayram Akasman Parkı’ndaki açık hava spor aletleri ile çocuk oyun mobilyaları da tamir edildi. Ağaçları budanacak olan parktaki yenileme çalışması, çim tohumu atılmasıyla tamamlanacak.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, mahalledeki diğer parklarda da bakım ve onarım çalışması yapacaklarını ifade ettiler.  

Kaynak: KEPEZ BELEDİYESİ/BÜLTEN