Kepez Belediyesi, ilçenin dört bir yanında çevre ve görüntü kirliliğine karşı başlattığı temizlik operasyonunu sürdürüyor. Akdeniz Sanayi Sitesi’nden sonra Kepez Belediyesi, Kültür Mahallesi'nde de temizlik çalışması gerçekleştirdi. Kültür Mahallesi’nde beş noktada biriken moloz yığınları, hem çevre hem de görüntü kirliliğine sebep oluyordu.

Kepezde Cevre Temizligi Ile Mahalleler Daha Guzel 9 (Small)

Belediye ekipleri, mahallede atıl halde bulunan alanlara dökülen moloz yığınlarını titizlikle ortadan kaldırdı. Çalışmalar kapsamında öncelikle moloz yığınları kepçe yardımıyla kamyonlara yüklenerek, taşındı. Moloz yığınlarının oluşturduğu çukurlar doldurularak düz bir zemin oluşturuldu. Ardından, zeminin sağlamlaştırılması ve düzgün bir hale getirilmesi amacıyla silindirle ezme işlemi gerçekleştirildi. Bu sayede, hem güvenli hem de estetik bir alan oluşturuldu.

Antalya’da yangınlar bitmiyor… Şimdi o ilçede yangın başladı! Antalya’da yangınlar bitmiyor… Şimdi o ilçede yangın başladı!

DAHA TEMİZ BİR KEPEZ

Kepezde Cevre Temizligi Ile Mahalleler Daha Guzel 6 (Small)

Belediye ekipleri, temizlik ve düzenleme çalışmaları sırasında çevrede oturan vatandaşların rahatsız olmaması için gerekli önlemleri de aldı. Çalışma esnasında oluşabilecek toz bulutlarının önüne geçmek amacıyla, belediyenin arasözleri sürekli olarak zemini suladı. Bu uygulama, mahalle sakinlerinin tozdan etkilenmemesini sağladı ve çalışmaların daha sorunsuz bir şekilde ilerlemesine olanak tanıdı.

Kepezde Cevre Temizligi Ile Mahalleler Daha Guzel 4 (Small)

Temizlik işlemlerinin ardından, silindirle yapılan presleme işlemi ile zemin düzleştirildi ve tesviye edildi. Bu süreç, alanın daha kullanışlı ve güvenli olmasını sağladı. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte, Kültür Mahallesi sakinleri daha temiz, düzenli ve sağlıklı bir çevreye kavuşmuş oldu.

Kaynak: KEPEZ BELEDİYESİ / BÜLTEN