Muratpaşa’dan Antalya’ya spor müjdesi Muratpaşa’dan Antalya’ya spor müjdesi

Kepez Belediyesi Spor Kulübü tekvando takımının Turgut Özal Spor Salonu’nda düzenlediği kuşak atlama sınavı, yaşları 6 ile 37 arasında değişen sporcuların heyecanına sahne oldu. Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın, Kulüp Başkanı Hakan Çatal ve ailelerin katıldığı etkinlikte, 120 tekvandocunun her kuşağı, sırasıyla poomse çizildi.

Kepez Tekvandoda Kusak Heyecani 4 (Small)

Açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Çatal, söz konusu çocukların başarısı olunca daha heyecanlı olduklarını söyleyerek ömürlerinin sonuna kadar spordan kopmamaları dileğinde bulundu.

KUŞAK ATLADILAR

Kepez Tekvandoda Kusak Heyecani 2 (Small)

Öğrenciler kadar velilerin de çok büyük heyecan yaşadığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın ise, “Çok emeğiniz var. Bizler de bu alanda sizin destekçiniz olacağız. Bir eksiğimiz olursa lütfen çekinmeyin.” dedi. Törenin finalinde aile fotoğrafı çektiren sporcular, beyaz kuşaktan sarı kuşağa, sarıdan yeşile, yeşilden maviye, maviden kırmızıya, kırmızılar da kırmızı-siyaha geçmek için hareket ve sözlü sınava tabi tutuldu.

Kepez Tekvandoda Kusak Heyecani 5 (Small)

Sporcuların diplomalarını Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın ve Kulüp Başkanı Hakan Çatal takdim etti. Kırmızı-siyah kuşağa geçenler, 6 ay sonra Türkiye Tekvando Federasyonu faaliyet programı kapsamında siyah kuşak imtihanına katılacak.  

Kaynak: KEPEZ BELEDİYESİ / BÜLTEN