Kepez ilçesinde, mülkiyet sorunları çözülen gecekondu yapılaşmasındaki mahallelerin modern konutlara dönüşümünde imar yollarının açılmasının önemli bir payı var. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün görev yılları içerisinde ilçenin dört bir yanında 865 bin 781 metre uzunluğunda yeni yol yapımı gerçekleştirildi. Kepez ilçesinin yeni yolları, bölgenin değişimini, gelişimini hızlandırırken, şehir içi ulaşımının rahatlamasına da katkı sağlıyor.

ALTERNATİF YOLLAR

Kepez Belediyesi, yol yapımında ana arter özelliği taşıyan karayollarını da şehrin ulaşım ağına kazandırdı. Hamza Taş Caddesi ile Varsak bölgesinden yeni bir şehir girişi oluşturan Kepez Belediyesi, Antalya Şehir Hastanesi yatırımının yapıldığı Masa Dağı bölgesinde de bulvar büyüklüğünde yol çalışmaları gerçekleştirdi. Alparslan Türkeş Bulvarı, Mehmet Fatin Gökmen Caddesi ve Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez Caddesi, şehir trafiği için alternatif ulaşım güzergahları oldu.

TRAFİK YOĞUNLUĞU

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, şehir hastanesinin ana trafik yükünü kaldıracak olan 60 metrelik imar yolunu açarak, şehrin ulaşım ağına ekledi. Bu yol, şehrin doğu yakasını Korkuteli Kavşağına bağlarken, ayanı zamanda şehirlerarası karayolu olan Antalya Bulvarı’ndaki trafik yoğunluğunun azalmasına da katkı sağlayacak.

ULAŞIM İMKANI

Kepez Belediyesi, Masa Dağı ile Antalya Bulvarı ve Batı Çevre Yolu arasında ulaşım imkânı sunacak olan 35 metrelik imar yolunu da inşa ediyor. Yolun ilk olarak Masa Dağı ve Antalya Bulvarı arasındaki 3 bin 473 metrelik bölümü açılıyor. Barış Manço Bulvarı’ndan başlayan 35 metre genişliğindeki yol, şehir hastanesine ulaşım için önemli bir güzergâh olacak. Fen İşleri Müdürlüğü’nün Masa Dağı bölümünü zorlu coğrafi şartları ortadan kaldırarak açtığı yola, belediye meclisi kararıyla Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi ismi verildi. Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi, Orman vasfını kaybetmiş hazine arazileri olarak bilinen 2/B ile ilgili tapu sorunu çözülen Göçerler ve Fatih mahallelerinin gecekondudan modern konutlara dönüşümünü de hızlandıracak.

YEŞİL DOKU

Kepez Belediyesi, Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi’nin yapımında mevcut yeşil dokuyu koruyan bir çalışmayı benimsiyor.  Cadde güzergâhında kalan zeytin ve diğer ağaçlar sahiplerinin rızasıyla köklerinden sökülerek, nakledildikleri yeşil alanlarda, bulvarlarda yeniden toprakla buluşturuluyor.
İmar yolunun ortasında kalan onlarca gecekondu yapısı da, en yakın yerden arsa tapuları verilerek, tahliye edildi.

SONA GELİNDİ

Fen İşleri Müdürlüğü, Göçerler Mahallesi bölümünü tamamladığı caddenin Fatih Mahallesi kısmının yapımında ise sona geldi. Gecekondu yapılarının ve yeşil dokunun tahliye edildiği bu bölümde, dolgu ve tesviye çalışmasıyla yolun zemini oluşturuluyor.  Önümüzdeki günlerde altyapı çalışmalarının bitmesinden sonra caddenin asfaltı dökülerek, caddenin yapımı tamamlanmış olacak.

KÖPRÜLÜ KAVŞAK

Önümüzdeki yıllarda Zeytin Dalı Caddesi, Antalya Bulvarı’na yapılacak olan köprülü kavşak uygulamasıyla Kepezaltı Mahallesi’nin kuzeyinden geçen 3281 Sokak’a devamındaki 5 Temmuz Kurtuluş Caddesi’yle de Batı Çevre Yolu’na bağlanabilecek. Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi tercin edecek olan sürücüler, Masa Dağı bölümünde Şehit Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez Caddesi, Mehmet Fatih Gökmen Caddesi ve Ulubatlı Hasan Caddesi’ni kullanarak ilçenin doğu yakasındaki mahallere ve Varsak bölgesine giden Süleyman Demirel Bulvarı’na ulaşabilecek. BÜLTEN