Güreş heyecanı bu hafta sonu da devam edecek. 663. Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi son prova olan 20. Hendek Selmandede Yağlı Güreşleri Sakarya’da yapılacak. Güreşlere 122 güreşçi ile 18 başpehlivan katılacak. Buraya katılacak olan başpehlivanlar Kırkpınar öncesi son ciddi sınavlarını da vermiş olacaklar.

2021’DE KİM KAZANMIŞTI ?

Sakarya 20. Hendek Selmandede Yağlı Güreşleri en son 2021 yılında yapılmıştı. Son güreşleri Manavgat Belediyesi başpehlivanı Fatih Atlı kazanmıştı. Atlı finalde Süleyman Aykırı’yı mağlup etmişti. Bu turnuvada 3’ncülük kürsüsünü ise İsmail Koç ile Erkan Ertan paylaşmıştı. 2022 ve 2023 yıllarında ise güreşler yapılmamıştı.

Yagli Gures Gaziantep (Small)

HANGİ BAŞPEHLİVANLAR KATILACAK?

122 pehlivanın yanı sıra 18 başpehlivanda 20. Hendek Selmandede Yağlı Güreşleri’nde kol bağlayacak. Buna göre Süleyman Aykırı, Mecit Yıldırım, Fatih Koyuncu, Onur Şenel, Recep Taslak, Hamza Özkaradeniz, Tanju Gemici, Seçkin Duman, Ali Güngör Ekin, Yalçın Üncül, Ünal Karaman, Serdar Yıldırım, Faruk Akkoyun, Mustafa Arslan, Ali Yanatma, Serkan Serttürk, Yıldıray Pala, Yunus Emre Yaman güreşecekler.

Muğlaspor vites arttırdı… Muğlaspor’a yeni transfer müjdesi Muğlaspor vites arttırdı… Muğlaspor’a yeni transfer müjdesi

GÜREŞ NE ZAMAN CANLI YAYIN VAR MI?

Güreşler 29 Haziran 2024 günü saat 10.00’da başlayacak. Başpehlivanlar ise saat 13.30’da sahada olacaklar. 20. Hendek Selmandede Yağlı Güreşleri Hendek Güncel, Kanal Hendek ve Sadece Güreş sosyal medya platformları üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Muhabir: AYŞEM SİCİM