Edirne Kırkpınar Sarayiçi’nde 4 Temmuz 2024 Perşembe günü ön eleme ile başlayan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde yarı finalistler belli oldu. 6 Temmuz 2024 Cumartesi günü yapılan ilk 3 tu güreşlerinde İsmail Balaban, Orhan Okulu, Recep Kara, Fatih Atlı, Osman Aynur, Mehmet Yeşil Yeşil gibi daha önce Kırkpınar’da altın kemer alan başpehlivanlar elenmişti.

ÇEYREK FİNALE KALAN BAŞPEHLİVANLAR

Serhat Gökmen, Mustafa Arslan, Yusuf Can Zeybek, Hüseyin Gümüşalan, Enes Doğan, Ali Gürbüz, Mustafa Taş ve Hamza Özkaradeniz.

KİMLER YENEREK GELDİLER

Ali Gürbüz: İlk turda güreş yapmadı, ikinci tur Yunus Emre Yaman’ı, Feyzullah Aktürk’ü yenerek çeyrek finale kaldı.

Hüseyin Gümüşalan: İlk turda güreş yapmadı, ikinci turda Seçkin Duman’ı, 3. turda Mustafa Doğan Özkaya’yı eledi.

Yusuf Can Zeybek: İlk turda güreş yapmadı, 2’nici turda Kürşat Şevki Korkmaz’ı, 3. turda Yıldıray Akın’ı yendi.

Mustafa Arslan: İlk turda güreş yapmadı, 2. turda Nedim Gürel’i, 3. turda İsmail Koç’u mağlup etti.

Mustafa Taş: İlk turda güreş yapmadı, 2’nci turda Turan Balaban’ı, 3. turda Orhan Okulu’yu mağlup etmeyi başardı.

Enes Doğan: 1. tur güreş yapmadı, 2. turda Osman Aynur’u, 3’ncü turda Ertuğrul Dağdeviren’i yendi.

Serhat Gökmen: İlk turda güreş yapmadı, ikinci turda Hasan Cengiz’i, 3. turda Osman Kan’ı mağlup etti.

Hamza Özkaradeniz: Ön eleme 1. tur Kaan Kaya, ön eleme 2. tur kura ile 1. turda Recep Kara’yı, ikinci turda İsmail Balaban’ı, üçüncü turda Mustafa Batu’yu yendi.

ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELERİ

Ali Gürbüz - Hüseyin Gümüşalan

Yusuf Can Zeybek - Mustafa Arslan

Mustafa Taş - Enes Doğan

Serhat Gökmen - Hamza Özkaradeniz.

Serhat Gokmen Manavgat Guresleri

İLK YARI FİNALİST SERHAT GÖKMEN OLDU

Çeyrek finalde ilk biten karşılaşma Antalya Manavgat Belediyespor güreşçisi Serhat Gökmen ile Kocaeli Başiskele Belediye Spor Kulübü pehlivanı Hamza Özkaradeniz karşılaşması oldu. Güreşin başında Hamza Özkaradeniz’in talebi doğrultusunda kule hakemleri VAR incelemesi yaptı. Güreşe devam kararı çıktı. Güreş sürerken 16. dakikada künde kılçık oyunu ile Serhat Gökmen kazanarak adını yarı finale yazdırdı.

Yusuf Can Zeybek-2

YUSUF CAN ZEYBEK’TE YARI FİNALDE

Serhat Gökmen ile Hamza Özkaradeniz güreşlerinden bir dakika sonra bu kez Antalya Büyükşehir Belediyesi pehlivanı 100. Yıl Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ile Muıstafa ARslan karşı karşıya geldi. bastırarak rakibini çevirip müsabakayı kazandı. Mustafa Arslan güreş sırasında pasif güreştiği için ihtar almıştı.

GÜREŞLER PUANLAMAYA GİTTİ

Serhat Gökmen Hamza Özkaradeniz'i, Yusuf Can Zeybek ise Mustafa Arslan'ı süresi içerisnde yenerken, Ali Gürbüz Hüseyin Gümüşalan ile  Mustafa Taş Enes Doğan karşılaşmaları puanlamaya gitti. Bu iki güreşin puanlamaya gitmesi için iki güreş de düşük tempoda sürünce seyirciler tepki gösterdi.

Kirkpinar Yagli Guresleri Mustafa Tas (Small)

MUSTAFA TAŞ YOLUNA DEVAM ETTİ

İki Antalyalı başpehlivan çeyrek finalde karşı kaşıya geldi. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin güreşçisi Mustaf Taş ile Muratpaşa Belediyesi'nin başpehlivanı Enes Doğan'ın güreşi puanlamaya kaldı.  Güreşin 45. dakikaında bir anda bastıran Mustafa Taş puan alarak Enes Doğan'a karşı galişp gelmeyi başardı.

Muğla’da Galatasaray heyecanı… Eğlence doruklara çıktı Muğla’da Galatasaray heyecanı… Eğlence doruklara çıktı

Huseyin Gumusalan

MEGASTAR ALİ GÜRBÜZ ÇEYREK FİNALDE KAYBETTİ

Ali Gürbüz Türk yağlı güreşlerinin en uzun boylu başpehlivanı olan Hüseyin Gümüşalan ile  karşılaştı. her iki güreşçi de son derece temkinli güreştiler. Her iki güreşçiye normal süresinde birer kez ihtar verildi. Puanlamada da hareketlenmeyen güreşlere hakem heyeti müdahale etti ve birer ihtar daha verildi. Güreşin  53. dakikasında Hüseyin Gümüşalan Ali Gürbüz'ü puanla eleyerek yarı finale kaldı.

Muhabir: AYŞEM SİCİM