Daha önce Yabancılar Korosu olarak adlandırılan koro, ardından Konyaaltı Belediyesi Dostluk Korosu olarak etkinliklere devam etti.  Koristlerin çoğu, Konyaaltı Kent Konseyi Yabancılar Meclisi üyelerinden oluşuyor. Antalya için birçok sanatsal projeye imza atan bu üyeler, Türk ve yabancı dostluk korosunu örnek bir iş birliği olarak sergiliyorlar.

SESLERİN BÜYÜSÜ KONSERİ

Farklı milletlerden insanların bir araya gelerek anlaşması, birbirine saygı ve sevgi ile yaklaşarak projeler üretmesi, izleyicilerin ilgisini çekiyor ve büyük takdir topluyor. Pek çok ülkeden gelip, Konyaaltı’na yerleşen yabancıların Türkçe şarkıları söyleyişleri hem Türk hem yabancı dinleyicileri büyülüyor.

2A136125 339E 45F6 8Aad 39049B83625B

Şef Zera Vareldzhi yönetimindeki koro, her seferinde izleyicilere muhteşem bir konser deneyimi sunuyor. Koronun “Seslerin Büyüsü Konseri" adıyla düzenledikleri etkinlikler, katılımcılara neşeli ve pozitif enerji dolu unutulmaz anlar yaşatıyor.

Konser, ilk notadan son ana kadar izleyicilerin dikkatini kesintisiz bir şekilde çekmeyi başarırken, bir buçuk saat süren performans, yüksek enerjisi ve kalitesiyle müzikseverleri kendine hayran bırakıyor. Performans boyunca dikkatlerin dağılmaması, konserin ne denli etkileyici olduğunun bir göstergesi oluyor.

Antalyalı yazar eski manileri bakın nasıl derledi Antalyalı yazar eski manileri bakın nasıl derledi

7606Aacf Adc6 42Ab B658 4C010Ab9Ed4A

BİRLİKTE YAŞAMA KÜLTÜRÜ OLUŞTURUYORUZ

Konyaaltı Kent Konseyi Yabancılar Meclisi Başkanı Zera Vareldzhi’’ Yabancılar meclisi daha birçok güzel projeye imza atacak. Antalya'ya renk katmaya devam edeceğiz. "Güzel Antalya'da Birlikte Güzel Yaşamak" sloganıyla hareket ediyoruz. Seslerin Büyüsü Konserleri, dostluk ve barış mesajlarımızı müzik aracılığıyla geniş kitlelere ulaştırıyor.

Antalya'nın güzelliklerini ve kültürel çeşitliliğini yansıtan bu tür etkinlikler, kentin sosyal dokusunu zenginleştiriyor ve birlikte yaşama kültürünü pekiştiriyor. Seslerin Büyüsü Konserinin, bu anlamda sadece bir müzik etkinliği olmanın ötesine geçerek toplumsal barışa ve kardeşliğe de katkı sağlayacağını umuyorum.’’ Diyerek Konyaaltı Kent Konseyi Yabancılar Meclisinim çalışmalarını, amaçlarını, konserlerle vermek istedikleri mesajları aktardı.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK