Konyaaltı Belediyesi ve Konyaaltı Kent Konseyi Yabancılar Meclisi, 21 Haziran Dünya Yoga Günü kapsamında HayatPark’ta yoga severlerle etkinlik gerçekleştirdi. Yediden 70’e çok sayıda vatandaşın katıldığı program, Yabancılar Meclisi Korosu konserinin ardından kahkaha yogasıyla devam etti. Etkinliğe katılanların dakikalarca gülerek stres attığı program, sırasıyla çocuk yogası, hatha yoga, mantralarla dans ile devam ederek, mindfulnes meditasyon ile sona erdi. 21 Haziran'da Hayat parkında Uluslararası Yoga ve Müzik Günü etkinliği düzenlendiği Konyaaltı Kent konseyin Yabancılar Meclisi’nin Başkan Zera Vareldzhinin düzenlediği konser büyük yankı uyandırdı ve etkinlik çok eğlenceli geçti!

Konyaaltı Sanat (1)

Konyaaltı Belediyesi Başkanı Yardımcısı Müge Gezginci Ünsal ‘’Konyaaltı’mızın nüfusunun %3'ünü yabancı ülkelerin vatandaşları oluşturuyor. Ne Mutlu ki, sadece yaşamakla kalmıyor, kentimiz için hem kültür hem sanat üretiyorlar. İşte tam da bu nedenden dolayı, Dünya Yoga ve Müzik Günü’nde güzel Türkçemizi Türkçe şarkılarla onlardan dinlemenin mutluluğunu yaşadık. Konyaaltı Belediyesi olarak, Konyaaltı Kent Konseyi Yabancılar Meclisi’ne, değerli orkestramıza ve bu sıcak Antalya gününde bizleri olan tüm halkımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Konyaaltı Sanat (2)

Parkta serinleten şarkılar Parkta serinleten şarkılar

Etkinlik, katılımcılara yoga ve müziğin birleştirici gücünü hissettirme amacını taşıyordu. Gün boyunca çeşitli yoga seansları düzenlendi ve katılımcılar doğanın içinde rahatlama fırsatı buldular. Öğlen saatlerinde ise müzik performanslarıyla dolu bir program başladı. Antalya Yabancılar Meclisi’nin Dostluk Korosunun konseri hem yerel halk hem de yabancı misafirler tarafından büyük ilgi gördü.

Konyaaltı Sanat (1)-1

Farklı kültürlerin müziklerinin sergilendiği konser, katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. Müziğin evrensel dili, insanları bir araya getirdi ve herkes dans ederek ve şarkılar söyleyerek keyifli anlar yaşadı. Bu etkinlik, Antalya'nın çok kültürlü yapısını ve misafirperverliğini bir kez daha ortaya koydu. Uluslararası Yoga ve Müzik Günü'nün başarısı, önümüzdeki yıllarda da benzer etkinliklerin düzenlenmesi için ilham kaynağı oldu.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / SERCAN AYTIŞ