Konyaaltı Belediyesi, 2 Mayıs Dünya Bebek Günü kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği “Bebek Günleri” ile farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bebek Parkı’nda 3 gün boyunca süren etkinliğe, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Eğlenceli masa oyunları, bebeklere özel birbirinden farklı atölyeler ve ailelere yönelik söyleşilerin gerçekleştirildiği Bebek Günleri’nin son gününde ise “Babalarla Bez Bağlama Yarışması” ve “Bebek Emekleme Yarışması” gerçekleştirildi.

Dsc 0464 01 (Small)

RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI

10 babanın katıldığı yarışmada babalardan 1 dakika içinde önlerindeki maket bebeklere bez bağlamaları istendi. Yarışmada babaları izleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, babalara başarılar dileyerek yarışmanın startını verdi. Heyecanlı oldukları gözlenen babalar, önlerindeki maket bebeklere hızla bez bağlamak için kıyasıya yarıştı. Yarışmanın birincisi bebek bezini 42 saniyede bağlayan Celaleddin Kılıç oldu.

Dsc 0124 01 (Small)

ÖDÜLLER SAHİPLERİ BULDU

Konyaaltı Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olan Celaleddin Kılıç, belediye personeli olduğu için birincilik hakkını 50 saniyede bebek bezi bağlayan bir sonraki babaya Canberk Orhan Uysal’a bıraktı. Birincinin Konyaaltı Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Celaleddin Kılıç olduğunu belirten Başkan Kotan, “Celaleddin Bey daha çok yeni bir baba.

O birincimiz oldu. Ödülünden feragat ediyor müdürüm. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi. Yarışmanın ikinci babası 56 saniyede, üçüncüsü ise 59 saniyede bebek bezi bağladı. Babaları tebrik eden Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan ilk üçe giren babalara hediyelerini verdi. Yarışmasının birincisi Canberk Orhan Uysal,

Dsc 0464 01 (Small)

“Eşime sürekli yardımcı oluyorum. Kadınlar da artık yalnız değil” dedi. Yarışmada yarışan babaları iddialı bulduğunu söyleyen Uysal, “Bizler iddialıydık ama bizden sonraki babalar çok daha iddialı diye düşünüyorum” diye konuştu. Uysal’ın eşi Ebru Kaçar Uysal ise “Eşimi tebrik ederim. Dereceye girmesini bekliyordum. Ama birinci olmasını beklemiyordum. İkizlerimiz var. Evde her zaman bana destek kendisi” diye konuştu. 

Dsc 0171 02 (Small)

BÜTÜN BEBEKLER ŞAMPİYON

Ardından gerçekleştirilen “Bebek Emekleme Yarışması”nda bebekler, anne ve babalarına ulaşmak için ter döktüler. Yarışma sırasında bebeklerin birbirinden ilginç davranışları ilgi topladı. Kimi bebek emeklemek yerine otururken, kimisi ise tam hedefe ulaşacağı sırada geriye dönerek farklı yöne doğru yürüdü. Renkli yarışma sonunda Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, günün birincisinin tüm bebekler olduğunu söyledi.

Cittaantalya (Small)

Oğlunu bebek emekleme yarışmasına getirdiğini belirten Süheyla İlgün, “Çok mutluyuz. Harika bir etkinlik oldu. Emeği geçen herkese ve Konyaaltı Belediye Başkanımız Cem Kotan’a çok teşekkür ediyoruz. Bebeklerimizin her biri bitiş çizgisine ulaşmak için mücadele verdi. Çok renkli ve eğlenceli bir gün oldu bizler için” dedi.

BABALARA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

2 Mayıs Dünya Bebek Günü kapsamında 3 gündür Bebek Günleri adı altında etkinlikler gerçekleştirdiklerini ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, “3 gündür hem çocuklarımız hem de ailelerimizle çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. Bebek Günleri ile çocukla ailelerin bağını güçlendirmek, ailelerin tanışması sağlamak istedik. Çok renkli etkinlikler yaptık.

Dsc 0077 02 (Small)

Antalya’nın musluk suyu sert su sınıfında.. Antalya’nın suları neden kireçlidir, zararı var mıdır? Antalya’nın musluk suyu sert su sınıfında.. Antalya’nın suları neden kireçlidir, zararı var mıdır?

Annelerimiz, babalarımız ve çocuklarımız çok güzel eğlendi. Ben de etkinliğe eşim ve çocuğumla katıldım. Bez bağlama yarışması ile babaların da çocuğun büyütülmesi noktasındaki sorumluluğunu vurgulamak istedik. Babaların çocukların öz bakımıyla ilgilenmeleri lazım. Ben de yıllardır çocuğumuzun öz bakımını eşimle birlikte yaptım. Aslında bu anlayışın çoğalması noktasında bu etkinliklerin çok güzel olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.  

Dsc 0414 01 (Small)

Kaynak: BÜLTEN