Antalya Konyaaltı Belediyesi yerel üreticiye destek olmaya devam ediyor. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kapsamında HayatPark’ta kurulacak yerel ürün pazarında, yerel üretici ile tüketici bir araya getirilecek. Yerel üreticinin ürünlerini sergileyeceği Pazar, yarın saat 10.00’da HayatPark’ta kapılarını açacak. Pazar saat 19.00’a kadar açık kalacak.

ÇANDIR FASULYESİ VE DOYRAN PATLICANI

Dsc 2429.Jpg 01 (2) (Small)

Antalya’nın göbeğinde o köy susuz kaldı Antalya’nın göbeğinde o köy susuz kaldı

Portakaldan domates ve bibere kadar bölgede üretilen çok sayıda tarım ürününün yer alacağı yerel ürün pazarında, bölgeye has ürünler olan Çandır fasulyesi ile Doyran patlıcanı da satışa sunulacak.  

ÜRETİCİ TÜKETİCİ BULUŞMASI

Yerel üreticiye sahip çıkmak ve tarımsal üretimi desteklemek adına önemli projeleri hayata geçirmeyi hedeflediklerini kaydeden Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, “Bu doğrultuda çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle de HayatPark’ta açacağımız yerel ürün pazarında yerel üreticiyle tüketicileri bir araya getireceğiz” dedi.

Dsc 5360 01 (1) (Small)

YEREL ÜRETİCİYE SİZ DE DESTEK OLUN

Aile çiftçiliğinin, yerel üreticiye destek olmanın öneminin dünya tarafından da bilindiğini dile getiren Başkan Kotan, “Aile çiftçiliği tüm dünyanın kabul ettiği bir kavram. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) de 2014 yılını resmi olarak “Uluslararası Aile Çiftçiliği Yılı” ilan etmişti. Aile çiftçiliği kırsal kalkınmanın birçok alanı ile bağlantılı olan aile temelli tarımsal faaliyetler bütünüdür.

Dsc 5342 01 (Small)

Yerel üreticilerimiz de tüm aile bireyleri ile beraber çalışarak geçimlerini sağlamaktadırlar. Yerel üreticilerimize verdiğimiz destek hem onları kalkındırarak yok olmalarının önüne geçecek, hem de yerel ürünlerin üretilmeye devam etmesine katkı sağlayacaktır. Kuracağımız yerel ürün pazarına sizler de katılarak yerel ürünlerimizi ilk elden alıp üreticilerimize destek olabilirsiniz” diye konuştu. 

Kaynak: BÜLTEN