Türkiye’nin önemli tatlı su balığı üretim merkezlerinden Konya’nın Beyşehir Gölü’nde 15 Mart’ta başlayan su ürünleri avlanma yasağı sürüyor. 15 Haziran’a kadar devam edecek avlanma yasağına ilişkin olarak ekipler denetimlerini devam ettiriyor. Göl kıyıları ve açıklar, 14 saat karadan ve zaman zaman da havadan dronlar eşliğinde yürütülen kontrollerle takip ediliyor. Yasağa uymayanlara ceza uygulanıyor. Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı su ürünleri kontrol ekipleri, 24 saat boyunca göl çevresinde mesai yürütüyor.

AK Parti İlçe Başkanı Erol defnedildi AK Parti İlçe Başkanı Erol defnedildi

A W182302 03

Çalışmalara Jandarma ekipleri de destek veriyor. Göl etrafındaki tüm karaya çıkış noktaları, balık ve sülük avlak sahaları gözlem altında tutuluyor. Denetimlere zaman zaman Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Özver de eşlik ediyor. Su kontrol ekiplerince yapılan son denetimlerde bulundurulması yasak olan av malzemelerinin ele geçirildiği duyuruldu.

DENETİMLER DEVAM EDİYOR

Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada av yasağı süresince kaçak avlanmaya geçit verilmediğine ve bundan sonra da verilmeyeceğine vurgu yapılarak, yasak dönemde ele geçirilen tekne ve av malzemelerine el konulduğu belirtildi. Açıklamada, “Beyşehir ilçe müdürlüğümüzce su ürünleri denetimleri 24 saat esaslı aralıksız olarak devam etmektedir.

A W182302 01

HAFTANIN 7 GÜNÜ DENETİM

Müdürlüğümüz kontrol ekipleri tarafından Beyşehir gölü havadan ve karadan sürekli olarak denetlenmektedir. Göl etrafındaki tüm karaya çıkış noktaları, balık ve sülük avlak sahaları gözlem altında tutulmaktadır. 15 Haziran 2024 tarihinde sona erecek av yasağı süresince denetimler haftanın 7 günü yapılmaya devam edecektir.

A W182302 04

Gölümüzdeki balıkların sağlıklı bir üreme dönemi geçirmesi, nesillerinin korunması ve balık stoklarımızın azalmaması için vatandaşlarımızın konu hakkında duyarlı olmalarını rica ederiz” denildi.

Kaynak: İHA