Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (KONYSİAD) konuğu ATSO ve OSB Başkanı Ali Bahar oldu. Hotel Su’da gerçekleştirilen toplantının bu ayki açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Üyesi Nesrin Ayan Özben gerçekleştirdi. KONYSİAD Üyesi Klinik Psikolok Melisa Oral’ın ‘Seçim Öncesi Tavırlar ve Etkileri’ üzerine yaptığı kısa değerlendirme sonrası, konuşmasına başlayan Başkan Bahar, ekonomik değerlendirmelerde bulunurken, birlik ve beraberlik mesajı da verdi. Korkuteli Organize Sanayi bölgesi ile ilgili bilgi veren Başkan Ali Bahar “istihdamın ve ihracatın önünü açmayı hedefleyen bir mantıkla hareket etmeniz gerekir. Bu mantıkla hareket etmediğinizde OSB kuramazsınız. Biz de bu mantıkla hareket ettik ve Korkuteli OSB’ye harekete geçerdik. Bir ilçeye dokunuş, bir şehre dokunuş işte böyle olmalıdır. Çünkü OSB sadece Korkuteli’de değil, çevresinde de ciddi bir istihdam ve katma değer katacaktır” dedi.

Ilhami Kaplan (Small)

ENFLASYON DÜŞMELİ

Merkez Bankası Başkanına mektup yazdım. Çünkü biz pasör olmayı tercih ettik. Biz pası atacağız ki devlet yaptırımda bulunsun. Bu mektupları bu nedenle yazdık. İhracat odaklı büyümeyi istiyoruz ama ihracat da bu kadar iyi değil. O zaman da diyoruz ki, iç piyasadaki solumayı kademeli gerçekleştirelim. Yakın bir zamanda bakanımız da buradaydı. Kendisine de bunu ilettik. Şu an ki enflasyonun ana sebebinin iç piyasadaki hareketten kaynaklığını düşünüyoruz. Şayet enflasyon düşmezse, bununla baş etme şansımız yok. Fiyat istikrarının sağlanması gerekiyor. Yoksa yatırım ve istidam da yapamayız. Bu faizlerle baş etme şansımız mümkün değil” ifadelerini kullandı.  

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

ATSO ve OSB Başkanı Ali Bahar konuşmasında ayrıca birlik ve beraberlik vurgusu da yaptı. Başkan Bahar, “Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Kentte en büyük sorunumuz budur. Birlik ve beraberliğimiz olmadığı için Kayseri veya Gaziantep gibi olamıyoruz. Yatırım alamıyoruz, geri kalıyoruz. 1 Nisan’da kim kazanırsa kapısına gidip her konuda destek olacağımız sözünü vereceğiz. Küs olmayalım çözüm ortağı olalım. Ayrıca adayların projelerinin ve vaatlerinin de sonuna kadar takipçisi olacağız. Projelerin ve vaatlerin hayata geçirilmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Borsa 8-9 Nisan günü tatil mi, neden borsa bugün kapalı? Borsa 8-9 Nisan günü tatil mi, neden borsa bugün kapalı?

Protokol (Small)

TEŞEKKÜR ETTİ

Kapanış konuşmasını gerçekleştiren KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan ise “ Sel felaketi nedeniyle kentimizde büyük kayıplar yaşadık, zarar gören herkese geçmiş olsun diliyorum. Ayrıca Serbest Bölge’de büyük bir yangın atlattık, o da çok üzücüydü. Ayrıca geçtiğimiz toplantıda konuğumuz sayın valimiz Hulusi Şahin olmuştu, müthiş bir vali ile çalışıyoruz bu anlamda çok şanslıyız." ifadelerini kullandı. Başkan İlhami Kaplan, BAKSİFED başkanlığına seçilen Mustafa Cengiz’i tebrik etti.  Mustafa Cengiz’in  de kısa bir konuşma gerçekleştirdiği toplantıda, Konyaaltı’na atanan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tatar ve İlçe Milli Eğitim  Müdürü Mehmet Gürcan  kısaca kendilerini tanıttılar.

Toplantı KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan, Nesrin Ayan Özben ve Etem Culfa’nın, Ali Bahar’a  plaket takdimi ile son buldu.

Kaynak: BÜLTEN