Burdur’da herkes onu arıyordu ölü bulundu Burdur’da herkes onu arıyordu ölü bulundu

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde 15 yaşında çocuğu ile birlikte yaşayan 49 yaşındaki Şehrinaz A. boşanma süresince olduğu ve daha önce uzaklaştırma kararı aldırdığı Ali A. tarafından darp edildi. Kadının vücudunda çok sayıda kırık ve kesik oluştu, 4 gün hastanede yatmak zorunda kaldı. Yaşadıklarını duyurarak adalet isteyen şiddet mağduru kadın yardım çığlıklarının duyulmasını istiyor.

4 GÜN HASTANEDE YATTI

Korkuteli ilçesinde yaşayan 15 yaşındaki bir çocuk annesi Şehrinaz A. ikinci evliliğini 1 yıl önce Ali. A. ile yaptı. Evliliği boyunca şiddet gören kadın boşanma davası açıp, uzaklaştırma kararı aldırmasına rağmen öldüresiye dövüldü.

Şiddet mağduru kadın yaşadıklarını şöyle anlattı:” Daha önce uzaklaştırmam vardı. Uzaklaştırmam olduğu halde 3 Haziran’da bana darp uyguladı. Kollarımı kırdı, vücudumun her yeri yara bere içinde. 4 gün hastanede yattım. Ağır bir ameliyat geçirdim. Tüm bunlara rağmen bu şahıs serbest kaldı.”

Şiddet mağduru kadın, kendisine bunları yaşan Ali. A’nın ülkenin her yerinde rahatça gezdiğini ve sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptığını belirtti. Kendisini öldüresiye döven adam hakkında daha önceden alınmış uzaklaştırma kararı olsa da Ali A. kararı bozarak Şehrinaz A.’yı öldüresiye dövdü.

“SÜREKLİ BENİ TEHDİT EDİYOR”

Darp raporu alıp, karakol ve adliyelere gittiğini ancak kimsenin kendisine yardımcı olmadığını belirten Şehrinaz A, Benim bugün başıma gelenler başka kadınların da başına gelmesin. Ben adalet istiyorum. Can güvenliğim yok. Sürekli beni tehdit ediyor, tanımadığım numaralardan arayarak “gebermedin mi daha” diyor. Birkaç tane komşudan da baskı görüyorum. Ne benim ne de çocuğumun can güvenliği yok. Korku içinde yaşamak istemiyorum” diyerek adalet istedi.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA