Aile ekonomisinin en önemli giderlerinden birisi olan tüp fiyatları, yeni yılda zamlanmaya devam ediyor! Aygaz, İpragaz, Bizimgaz, Milangaz başta olmak üzere pek çok marka tüp fiyat listesini yeniledi. Peki, küçük tüp fiyatları 2024 yılında ne kadar oldu? Marka ve çeşitlere göre açıklıyoruz.

Küçük tüp fiyatı, dünya enerji piyasasındaki gelişmelere ve ülkemizdeki ekonomik gelişmelere göre belirlenmektedir. Özellikle döviz fiyatlarının aşırı pahalı olması, tüp üretici firmalarının maliyetlerini artırdığından dolayı satış fiyatlarına zam olarak yansımaktadır. Küçük tüpün fiyatı ise aileler tarafından en sık araştırılan konular arasında yer alıyor. Yeni zamlarla birlikte küçük tüp ne kadar oldu? İşte yanıtı…

Kucuk Tup Fiyatlari 10

Küçük Tüp Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Piknik tüpü olarak ifade edilen küçük tüpler, pratik kullanımının yanı sıra fiyatının ucuz olmasıyla vatandaşlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Bu nedenle küçük tüp fiyatları da ekonomide önemli bir veri haline geldi.

Türkiye ekonomisinde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak Türkiye ekonomisinde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Son dönemde enflasyon kaynaklı yaşanan fiyat artışları, birçok üründe olduğu gibi tüpgaz ürünlerinde de zam uygulanmasına neden oldu. Peki, küçük tüp fiyatı 2024 yılında ne kadar? Aygaz, İpragaz, Milangaz, Bizimgaz gibi markaların küçük piknik tüpü fiyatlarını güncel haliyle açıklıyoruz! Ek olarak boş küçük tüp fiyatına dair de bilgiler bulabileceksiniz. İşte detaylar…

Küçük Tüp Fiyatları 2024: Marka ve Çeşitlere Göre (2 KG)

2 KG’lık piknik tüpü fiyatı, markaların ürün çeşitlerine göre değişmektedir. Ayrıca İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir gibi şehirlerarasında da bayilere göre fiyat farklılıkları söz konusu olabiliyor. Aşağıdaki tabloda yer alan küçük tüp fiyatı bilgilerini, İstanbul için derledik. Ancak diğer şehirlerde de bu fiyatların çok küçük farklarla geçerli olduğunu belirtelim.

Küçük tüp fiyatları 2024 yılında marka ve ürün çeşitlerine göre aşağıdaki gibidir:

Aygaz 2 KG Dar Çemberli Küçük Tüp Fiyatı

139 TL

Aygaz Piknik Tüpü Fiyatları 2 KG Geniş Çemberli

139 TL

Aygaz Mini Tekne Tüpü Fiyatı 2 KG

175 TL

Aygaz Küçük Tüp Fiyatları (Depozito Bedeli)

180 TL

İpragaz Küçük Tüp Fiyatı

135 TL

Milangaz Küçük Piknik Tüpü Fiyatları (Likidgaz)

136 TL

Mogaz Piknik Tüpü Fiyatı

139 TL

Bizimgaz 2 KG Tüp Fiyatı

135 TL

NOT: Küçük tüp fiyatları 03.05.2024 yenilenen fiyat listesine göre tabloya aktarılmıştır. Gelebilecek yeni zamlara göre güncel fiyatları bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Şimdi Aygaz, İpragaz, Milangaz (Likidgaz), Bizimgaz gibi markalara göre küçük tüp fiyat listesini açıklayalım.

Kucuk Tup Fiyatlari 2

1- Aygaz Küçük Tüp Fiyatı 2024

Piknik tüpü markaları arasında en çok tercih edilen seçeneklerden birisi Aygaz’dır. Türkiye’nin her bölgesinde satışı yapılan Aygaz tüpgaz çeşitleri, fiyat ve kalite yönüyle tüketicilerin tercihi oluyor. Ancak günümüzde tüpgaz zamları konusunda da markanın birçok ürününde fiyat artışı yaşandığını belirtebiliriz. Fiyat detaylarını inceleyelim…

Aygaz küçük tüp fiyatları 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

 • Aygaz Dar – Geniş Çemberli 2 KG Piknik Tüpü Fiyatları: 139 TL
 • Aygaz Küçük Tüp Fiyatı (Depozito Bedeli): 180 TL
 • Aygaz 2 KG Mini Tekne Tüpü: 175 TL

NOT: Küçük Aygaz tüp fiyatları, her bölge için farklılık gösterebilmektedir. Örneğin İzmir ve İstanbul arasında bayilere göre fiyat farklılıkları söz konusu olabiliyor. Ancak bu farklılık 1 – 2 TL düzeyinde olduğundan dolayı Türkiye geneli ortalama fiyatlar bu şekildedir diyebiliriz.

Kucuk Tup Fiyatlari 12

2- İpragaz Küçük Tüp Fiyatları 2024

Tüpgaz markaları içerisinde daha uygun fiyatlı bir seçenek olan İpragaz, tek bir piknik tüpü çeşidiyle hizmet sağlamaya devam ediyor! Yenilenen fiyatlarla birlikte İpragaz küçük tüpün fiyatı merak edilirken, güncel listeyi sizlere sunuyoruz! İşte detaylar…

İpragaz küçük tüp fiyatları 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

 • İpragaz Küçük Tüp Fiyatları (2 KG Piknik Tüpü): 135 TL

Kucuk Tup Fiyatlari 9

3- Milangaz Piknik Tüpü Fiyatları (Likidgaz)

Milangaz küçük tüp fiyatları, Aygaz ve İpragaz kadar sık olmasa da vatandaşlar tarafından merak edilebiliyor. Türkiye’de bayi seçeneği olarak Milangaz markasının adı daha az görülür. Ancak ülkemizde birçok kişi, tüpgaz tercihinde Milangaz (Likidgaz) seçeneğini satın alabiliyor. İşte zamlı fiyat listeleri…

Milangaz küçük piknik tüpü fiyatları 2024 yılında şu şekildedir:

 • Milangaz (Likidgaz) Piknik Tüpü 2 KG: 136 TL

Kucuk Tup Fiyatlari 4

4- Bizimgaz Küçük Tüpün Fiyatı Ne Kadar?

Bizimgaz, yine popülaritesi düşük ancak fiyatı bakımından da yüksek avantaj sağlayan tüpgaz markaları arasında yer alıyor. Türkiye’de satılan küçük tüp çeşitleri içerisinde en avantajlı seçenek olarak da değerlendirebilir. Yeni küçük tüp fiyat listesini yayınlayan markalar arasında Bizimgaz seçeneği de yer alıyor. Fiyatları inceleyelim…

Bizimgaz küçük tüp fiyatları yeni dönemde aşağıdaki gibidir:

 • Bizimgaz Küçük Piknik Tüpü Fiyatı: 135 TL

5- Mogaz 2 KG’lık Piknik Tüpü Fiyatı

Mogaz, tüp markaları ve çeşitleri arasında kaliteli olarak görülen seçeneklerden birisidir. Küçük tüp ne kadar sorusunu bu nedenle ilgili marka özelinde de yanıtlamak gerekmektedir. Piknik tüpü zamlarından etkilenen Mogaz tüpgaz ürünleri, yeni fiyatlarıyla dudak uçuklatıyor. İşte detaylar…

Mogaz küçük tüp fiyatları 2024’te aşağıdaki gibidir:

 • Mogaz 2 KG Küçük (Piknik) Tüp Fiyatı: 139 TL

6- Boş Küçük Tüp Fiyatları

Küçük piknik tüpün fiyatına dair bilgileri verdikten sonra, şimdi boş küçük tüp satın almak isteyen kişilere yönelik fiyat bilgilerini verelim. Boş küçük tüpler, genellikle değişim ya da dolum şeklinde tüpgaz satın almak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle boş küçük tüp fiyatları da büyük bir öneme sahiptir.

Boş küçük tüp fiyatı 2024 yılı için şu şekildedir:

 • Boş tüp fiyatları piknik tüpleri için markalara göre değişmekle birlikte ortalama olarak 100 – 150 TL arasındadır.

Kucuk Tup Fiyatlari 3

Küçük Tüpe Zam! Ne Kadar Oldu?

Zam haberleri, son dönemde Türkiye’nin ekonomik problemi olan enflasyon sorunu ile birlikte vatandaşların alıştığı bir gelişme olmaya devam ediyor. Bununla birlikte ülkemizde en çok zam gelen ürünlerin başında ise tüpgaz çeşitleri gelmektedir. Küçük tüpe zam gelmesiyle birlikte vatandaşlar fiyatlara ne kadar zam geldiğini araştırıyor.

Küçük tüp fiyatları 2024 yılında, geçtiğimiz yılla kıyaslandığında yaklaşık olarak %35 oranında zamlanmıştır. Elbette önümüzdeki günlerde gelebilecek yeni zamlara göre bu oran da artış gösterebilir. Bu nedenle küçük tüpün fiyatına dair güncel bilgileri bu sayfa üzerinden kontrol etmeniz önemlidir.

Küçük Tüp Fiyatları Nasıl Belirleniyor? Etkileyen Faktörler…

Tüpgaz fiyatları, ülkemizde pek çok ailenin temel giderlerinden birisi olarak büyük bir öneme sahiptir. Türkiye’de yaşayan birçok kişi, yemek pişirme, sıcak su, ısınma gibi temel ihtiyaçlarını tüpgaz ürünleriyle gidermektedir. Küçük tüp çeşitleri ise bu konuda fiyat avantajıyla tüketicilerin ilk tercihlerinden birisi oluyor.

Küçük tüp fiyatlarına zam gelmesiyle birlikte vatandaşlar, bu zamların neden kaynaklandığını merak ediyor. İşte piknik tüpü fiyatlarını etkileyen faktörler:

 • Dünya enerji piyasası gelişmeleri,
 • Türkiye’de ekonomik gelişmeler,
 • Üretici maliyetleri,
 • Döviz fiyatları,
 • Petrol ve doğalgaz fiyatları,
 • Vergi oranlarındaki değişiklikler,
 • Arz ve talebe bağlı değişimler,
 • Diğer unsurlar (marka fiyat stratejileri vb.).

Küçük tüp fiyatlarını etkileyen birden fazla faktör olabileceği gibi temelde maliyetleri arttıran hammadde giderleri ve döviz fiyatları etkilidir. Bu konuda dünya ve Türkiye’de gerçekleşen ekonomik gelişmeler, fiyatlara yön veren asıl unsur görevi görmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Küçük tüp fiyatları ile ilgili sıkça sorulan sorulara yanıt verdik:

1- Piknik tüpü değişim fiyatları ne kadar?

Küçük tüp değişim ücretleri, markaların düzenlemiş oldukları kampanyalara göre farklılık göstermektedir. Mevcut fiyat listeleri içerisinde küçük tüpün fiyatı 135 TL – 139 TL arasındadır. Değişim ücretleri de bu tutara yakın düzeyde ilerlemektedir.

2- Piknik tüpü kaç kilogram?

Piknik tüpleri markaların ürün çeşitlerine göre değişik ağırlığa sahip olabilir. Ancak günümüzde küçük tüp çeşitleri genellikle 2 kilogram ağırlığa sahiptir

Muhabir: Nihat Toklu