TRT1'de yayınlanan Kül Masalı dizisinin yönetmenliğini Metin Balekoğlu üstlenirken senaryosunu Sılan Aras Erdem ve Filiz Küçük Yücel yazıyor. Dizinin hikayesi ise Nesrin Aytamay'a aittir.

65D6Fa7F1A3D381F9Acbcd73.Jpg

KÜL MASALI DİZİSİ HANGİ GÜN YAYINLANIYOR?

Yeni dizi Kül Masalı, TRT 1'de her hafta perşembe akşamları ekrana geliyor.

KÜL MASALI NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kül Masalı dizisinin uyarlama olduğuna dair açıklama yapılmadı. Dizinin çekimlerinin Antalya, Kapadokya, Bursa ve İstanbul gibi noktalarda yapıldığı tahmin ediliyor.

65D6Fa7F1A3D381F9Acbcd71.Jpg

Kül Masalı dizisinin oyuncu kadrosu ve canlandırdıkları karakterler şu şekildedir:

Gökhan Alkan - Arat Giraylı

Sevda Erginci - Özge Günay

Başak Gümülcinelioğlu - Jale Giraylı

Hülya Darcan - Neveser Giraylı

Hudutsuz Sevda finale gidiyor... Halil İbrahim’in başına neler gelecek, Hudutsuz Sevda 2. Sezon onayı aldı mı? Hudutsuz Sevda finale gidiyor... Halil İbrahim’in başına neler gelecek, Hudutsuz Sevda 2. Sezon onayı aldı mı?

Ushan Çakır - Cemil Öz

Özgür Çevik - Erhan Sanlı

Gizem Güneş - Behiye Günay

Gizem Kala - Bilge Giraylı

Berfu Öngören - Süreyya

İlker Sami Kılıç - Tufan

Handan Yıldırım - Şahende

Kahraman Sivri - Hulisi Güner

Özkul - Cavidan

Elif Hüsna İnce - Birce

Emre Can Kutlu - Halim

Gül Kıraç - Songül 

DİZİNİN KONUSU

Kül Masalı dizisi, Türkiye'nin köklü ailelerinden Giraylı ailesinin veliahtı Arat Giraylı'nın, yoksul ve mütevazı bir geçmişten gelen Özge ile tanışması ve ona aşık olmasıyla başlıyor. Arat ve Özge, ilk görüşte aşkla birbirlerine bağlanarak evlenirler. Ancak Özge, Giraylı ailesinin yaşadığı konakta gelin olarak hayatına devam ettiğinde, kendisini karmaşık ve entrikalarla dolu bir dünyanın içinde bulur.

Arat'ın geçmişinden gelen öfke patlamaları, Özge'nin kız kardeşi Behiye'nin zenginlik hırsı ve Arat'ın önceki eşi Jale'nin şüpheli ölümüyle ilgili sırlar, Özge'nin hayatını zorlu bir yolculuğa sokar. Jale'nin gölgesi, Özge'nin üzerindeki etkisini sürdürürken, Özge bu karmaşık ilişkiler arasında kendi yerini bulmaya çalışır. Kül Masalı, aşkın, entrikanın ve aile sırlarının iç içe geçtiği bir hikayeyi izleyicilere sunmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ