Bu yıl 63.’sü düzenlenecek olan Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri, 1-3 Eylül tarihlerinde Balıkesir’in Karesi ilçesi sınırlarındaki Kurtdere Mahallesi’nde gerçekleştirilecek. Etkinlik, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi işbirliğiyle düzenleniyor. Güreşlerde yaklaşık 1000 pehlivan, CW Enerji Türkiye Yağlı Güreşleri Ligi 1. Sezon finallerine de ev sahipliği yapacak. Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri, 1 Eylül Cuma günü başlayacak ve 3 Eylül Pazar günü başpehlivanlık müsabakaları ile CW Enerji Türkiye Yağlı Güreşleri Ligi 1. Sezon finallerine ev sahipliği yapacak. Yaklaşık 1000 sporcu, rekabet dolu bir mücadeleye sahne olacak. Güreşler 1 Eylül Cuma günü saat 08.00’de Kurtdere Mahallesi’nde minik, teşvik, tozkoparan, ayak, deste ve orta boyların müsabakalarıyla başlayacak. Ayrıca, saat 12.30’da Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın anıt mezarını ziyaret edecekler. Ardından saat 12.45’te Mevlid-i Şerif okutulacak ve saat 14.00’te mevlit yemeği verilecek. Resmi açılış ise saat 14.30’da gerçekleştirilecek ve mehter takımı gösterisiyle yağlı güreş müsabakaları başlayacak.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/09/kurtdereli-gures.webp KURTDERELİ MEHMET PEHLİVAN GÜREŞLERİ BAŞLADI 1

Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri‘nde gerçekleşecek. Müsabakalar 3 Eylül Pazar günü saat 09.00’da yağlı güreşlerle başlayacak. Pazar günü ise saat 12.00’de başpehlivanların kura çekimi gerçekleştirilecek. Saat 18.30’da Başpehlivanlık final güreşi düzenlenecek ve saat 19.00’da ise ödül töreniyle güreşler sona erecek.

Balıkesir’in Karesi ilçesinde gerçekleşecek olan CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin son karşılaşmaları için geri sayım başladı. Türkiye’nin en önemli ve geleneksel spor etkinliklerinden biri olan 63. Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Pehlivan Güreşleri, 2-3 Eylül 2023 Cumartesi-Pazar günü yapılacak.

Geçtiğimiz sene yarı finallerinde Yusuf Can Zeybek, Hüseyin Gümüşalan, Ertuğrul Dağdeviren, İsmail Balaban kalmıştı. Final maçında Yusuf Can Zeybek, Hüseyin Gümüşalan karşı karşıya geldi ve finali kazanan Yusuf Can Zeybek 62. Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin başpehlivanı olmuştu.

YASİN ÇOBAN https://antalyaningundemi.com/