İlker Kaleli’nin başrolünde oynadığı İspanya yapımı La Pasion Turca (Türk Tutkusu) dizisi 2024 yılının en çok ses getiren yapımlarından birisi oldu. Aşk ve tutkunun yoğun bir şekilde hissedildiği dizi sosyal medyada sık sık konuşuluyor.

Birçok kişi La Pasion Turca konusu nedir diye merak ediyor. Bu sorunun cevabını ve daha fazlasını sizler için araştırdık.

La Pasion Turca Konusu

İlker Kaleli'nin Başrolde Olduğu İspanyol Dizisi La Pasion Turca Konusu Nedir?

Poyraz Karayel dizisindeki başarılı performansı ve yakışıklılığı ile uluslararası bir üne kavuşan İlker Kaleli yeni dizisiyle de gündemden düşmüyor. Ünlü oyuncu, ilk bölümü 24 Mart 2024 tarihinde izleyicilerle buluşan İspanya yapımı La Pasion Turca dizisinde başrolde yer alıyor.

İlker Kaleli’nin hayranları da oldukça ses getiren dizinin konusunu merak ediyor. Bu nedenle ünlü oyuncunun hayranları sosyal medyada sık sık La Pasion Turca konusu nedir sorusunu dile getiriyor.

1993 yılında çıkan La Pasion Turca (Türk Tutkusu) kitabından uyarlanan dizinin konusu şu şekilde: Dizinin ana karakteri Olivia’nın eşiyle birlikte son derece monoton ve sıkıcı bir evliliği vardır. Bir zamanlar büyük bir aşkla başlayan evliliğinde artık hiçbir heyecan kalmamıştır.

Güzel sanatlar profesörü olan Olivia, bir gün hayatının sıkıcılığından bunalarak bir grup arkadaşıyla birlikte yeni bir maceraya atılmak için İspanya’dan Türkiye’ye tatile gitmeye karar verir. Türkiye’nin farklı kültürü ve tarihi yapılarının güzelliği Olivia’yı büyüler.

Dahil olduğu tur grubuyla İstanbul’u gezerken dikkatini gizemli bir adam olan Yaman çeker. Tur rehberinin bir arkadaşı olan bu yakışıklı adam da yanlarına katılmaya karar verir. Yaman ile onun gizemli yakışıklılığı ve çekiciliğinden etkilenen Olivia arasında bir çekim yaşanır. Bu çekime daha fazla karşı koyamayan Olivia, İspanya’daki eşini unutarak Yaman’la oldukça tutkulu bir ilişki yaşamaya başlar.

Yamanla arasındaki bu ateşli ilişki sayesinde tekrar duygularının var olduğunu ve yaşadığını hissetmeye başlar. Ancak Olivia tatilin sonuna geldiğinde istemeye istemeye İspanya’ya geri dönmek zorunda kalır. Yaman’la geçirdiği aşk dolu günlerden İspanya’daki hayatı ona daha da bezdirici gelmeye başlar. Zamanla bu duruma dayanamayan Olivia buradaki hayatını terk ederek Türkiye’ye Yaman’ın yanına dönmeye karar verir. Bir yandan Türkiye’deki yeni hayatına alışmaya çalışırken diğer yandan Yaman’ın gerçek yüzünü görmeye başlar.

La Pasion Turca Konusu 3

La Pasion Turca Oyuncuları Kimler?

La Pasion Turca konusu nedir sorusunun ardından dizide hangi oyuncuların da yer aldığı merak ediliyor. Çekimleri İspanya ve Türkiye’de yapılan dizinin kadrosunda İspanyol ve Türk oyuncular yer alıyor.

İspanyol yapımı dizinin oyuncu kadrosu şu şekilde:

 • İlker Kaleli (Yaman)
 • Maggie Civantos (Olivia)
 • Yasemin Sannino (Fatma)
 • Burak Hakkı (Emir)
 • Yiğit Ege Yazar (Ozan)
 • Laura Pamplona (Rosario)
 • Fernando Andina (Pablo)
 • Arlette Torres (Lupe)
 • Enes Külahçı (Bulut)
 • Ainhoa Santamaria (Laura)
 • Mariona Teres (Espe)
 • Zeynep Tuğçe Bayat (Banu)
 • Aynur Mutlucan (Ada)

Dizinin oyuncu kadrosunu listeledikten sonra başrol oyuncularına daha yakından bakalım.

La Pasion Turca Konusu 7

İlker Kaleli Kimdir?

Dizide Yaman karakterine hayat veren İlker Kaleli, 11 Mayıs 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi alanında yaptı. Daha sonra İngiltere’ye giderek London Academy of Music and Dramatic Art okulunda oyunculuk eğitimi aldı.

2012 yılında yayınlanan Son dizisinde canlandırdığı Alper karakteriyle izleyicilerin karşısına oyuncu olarak ilk kez çıktı. Asıl büyük çıkışını Kanal D’nin reyting rekortmeni dizisi Poyraz Karayel’de canlandırdığı Ahmet Poyraz Karayel karakteriyle yaptı.

La Pasion Turca Konusu 4

Maggie Civantos Kimdir?

Dizide İspanyol bir güzel sanatlar profesörünü canlandıran Maggie Civantos, 28 Aralık 1984 tarihinde İspanya’nın Malaga şehrinde doğdu. 2004 yapımı El Que Espera (Bekleyen Kişi) adlı filmde canlandırdığı Eli karakteriyle oyunculuğa adım attı.

2015 yılında yayınlanmaya başlayan Vis A Vis (Parmaklıklar Ardında) dizisinde Macarena Ferreiro’ya hayat vererek dünya çapında ün kazandı. Netflix yapımı Las Chicas del Cable (Telefon Kızları) dizisinde Angeles Vidal rolüyle çok sayıda ödül kazandı.

Konyaaltı Belediyesi Müzik Akademisi'nden klasik müzik konseri Konyaaltı Belediyesi Müzik Akademisi'nden klasik müzik konseri

La Pasion Turca Nerede Çekildi?

Yakışıklı oyuncu İlker Kaleli’nin başrolde yer aldığı dizi La Pasion Turca konusu nedir sorusunun yanıtını öğrenenler dizinin nerede çekildiğini de merak ediyor.

Bu yılın en iddialı yapımları arasında yer alan La Pasion Turca’nın çekimleri İspanya’nın Madrid şehri ve İstanbul’un Balat ile Kilyos bölgelerinde yapıldı.

La Pasion Turca Konusu 5

La Pasion Turca Hangi Platformda?

İspanyol bir güzel sanatlar öğretmeni olan Olivia ve Türk bir antikacı olan Yaman arasındaki sıra dışı ve tutku dolu aşkı anlatan dizi 24 Mart’ta İspanya’da dijital yayın platformu ATRESplayer’da yayınlandı.

Türkiye’de ne zaman yayınlanacağı veya hangi platformda yer alacağı henüz açıklanmadı.

İlker Kaleli'nin başrolde olduğu İspanyol dizisi La Pasion Turca konusu nedir, nerede çekildi ve hangi platformda sorularını sizler için cevapladık.

Muhabir: Nihat Toklu