Antalya Konyaaltı şubesinde bugün hasta ve ailelerine ‘Mutlu Et’ kampanyası kapsamında et paketleri dağıtımı yapan LÖSEV'e minnet duyduklarını ifade eden vatandaşlar proje için LÖSEV'e teşekkür etti. Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, 2002'den beri Türkiye’de vekaleten kurban kesimi yapmaya ve ihtiyaç sahibi, Vakıfta kaydı bulunan binlerce lösemi ve kanser tedavisi gören hastalara dağıtım yapmaya devam ediyor. 81 ilde gerçekleştirilen bu proje ile sayısız hasta ve hasta yakınının her daim yanlarında olunduğu hissettiriliyor. Bu kapsamda bugün Antalya Konyaaltı şubesinde 'Mutlu Et' kapsamında yine onlarca kayıtlı hasta ve hasta yakınlarına taze kırmızı et dağıtımı yapıldı.

Losev (Small)

"60 BİN AİLEYE ET DAĞITTIK"

Lösev projesi kapsamında açıklama yapan Lösev gönüllüsü Seyhan Mansuroğlu Antalyalı vatandaşlara çok değerli olduklarını ve bu yolda onlar için her şeyi yapacaklarını belirterek "Türkiye'nin dört bir yanında ailelerimizi taze kırmızı et ile buluşturan "Mutlu Et" projesi çok önemli bir proje. Geçen sene 60 bin aileye taze eti ulaştırabildik. Kurban Bayramı'nda bağışçılarımızdan gelen vekaleten kurban bağışlarını 1 yıl boyunca 81 ilde ailelerimize ulaştırmaya çalışıyoruz. On binlerce bağışçımızın lösevili ve kanser çocuklarımıza, yetişkin kanser hastalarımıza iletmemiz için bizlere emanet ettikleri bu emanetleri sizlere teslim ediyoruz" dedi.

Losevaciklama (Small)

LÖSEV TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR KURUMU

LÖSEV'in  25 yıldır ayakta olduğunu ve araştırmalar sonucunda Türkiye'nin en güvenilir kurumu seçildiğini belirten Seyhan Mansuroğlu "Hiçbir devlet desteği almadan sadece LÖSEV'e güvenen gönüllülerin bağışlarını sizlere iletiyoruz. Vakfımızın kurucusu Doktor Üstün Ezer 25 yıldır lösemili ve kanser çocuklarımız için hayatını vakfetmiştir. Bizim yaptıklarımız dışında sizler neler yapabilirsiniz bundan bahsedelim. Öncelikle LÖSEV'i tanıtmamız gerekiyor ki birçok aileye bunu duyurmalıyız. Lösev tüm yetişkin ve çocuk hastaların kaydını alıp bu süreçte nakdi, ayni ve sosyal destek sağlıyor. Sizler de çevrenizdeki kanser hastalarını Lösev'e yönlendirebilir ve yardımlardan faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

Antalya’nın dünyaca ünlü sahiline akın akın geldiler Antalya’nın dünyaca ünlü sahiline akın akın geldiler

Losevimzadestek (Small)

Aynı zamanda Lösev'in gönüllüsü olması için etrafınızdakileri bilgilendirebilirsiniz. İnternet sitemizde yer alan gönüllülük formunu doldurarak gönüllümüz olabilirsiniz. Projemiz kapsamında 'Lösev ile yolculuk, anne baba, yüz yüze ve online' eğitimlerimiz var. İyileşme sürecinde de bu eğitimlerin ciddi katkıları bulunmaktadır. Son dönemlerde görünebilir olmada en büyük katkı 'sosyal medyadır. Sosyal medyalarınızda Lösev'i paylaşarak bize yardımcı olabilirsiniz" açıklamasında bulundu.

Losevkonusma (Small)

LÖSEV'E DEVLET DESTEK VERMİYOR

Lösev'in Antalya'da gerçekleştirilen "Mutlu Et" projesi kapsamında konu ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yapan Antalya İl Koordinatör Yardımcısı Özlem Uğurel "Aslında Lösevi herkes biliyor ama herkes şunu bilmeli ki Lösev, Üstün Ezer'in tamamen bireysel çabasıyla, birkaç doktor arkadaşıyla, hasta bir çocuğun babasıyla kurduğu bir vakıf. Lösev'in hiçbir devlet desteği yok tamamen Türk halkının bağışlarıyla bu çalışmalar gerçekleşiyor. Ankara’daki 400 yatak kapalı hastanemizin şu anda 200 yatak kapasitesi var kalan 200 yatağın ruhsatını devlet vermiyor. Ve o hastanede kanserli çocuklarımız ücretsiz tedavi görüyor. Sizden isteğimiz sosyal medya hesaplarınızdan Lösev'i duyurmanız, paylaşmanız" dedi.

Losevanne (Small)

"LÖSEV'E MİNNETTARIZ"

Lösev ile mücadele eden bir anne gerçekleşen proje hakkında "keşke devlet desteği de sağlansa ve bu projeler daha büyük çaplı olsa ama yine de biz Lösev'e ve çabasına minnettarız" dedi. Düzenlenen kampanya kapsamında karışıklık ve yığılma olmaması adına Lösev kayıtlarında adı olan herkes sırayla davet edilerek kendilerine ait kırmızı et kolisini alıp, teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Muhabir: Sibel YEŞİL