Manavgat Belediyesi engelsiz yaşam ve eğitim konusundaki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi tarafından gerçekleştirilen ücretsiz yaz okulu eğitimleri, özel gereksinimle bireylerin yaz aylarını daha verimli geçirerek keyifli zaman geçirmelerini sağlamayı hedefliyor. Ilıca’da bulunan merkezde gerçekleştirilen yaz okullarında ücretsiz servis imkanı bulunuyor. Manavgat Belediyesi özel gereksinimli bireylerin eğitimlerini ve sosyal hayata katılımlarını desteklemeye devam ediyor. Merkezde özel bireylere kreş, halı dokuma, spor, dans, el sanatları, taş boyama, drama ve yaşam becerileri gibi çeşitli eğitimler veriliyor.

Muğla’da mezarlıkların alanları genişletildi Muğla’da mezarlıkların alanları genişletildi

Meliha Ercan Engelsiz Yasam Merkezi 1 (Small)

120 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR

Ücretsiz olarak hizmet veren merkezde birçok eğitim veriliyor. Merkez hakkında bilgiler veren Özel Eğitim Öğretmeni Mehmet Önder Şimşek, “Manavgat Belediyesi Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde yaz döneminde 3 ila 40 yaş arasında 120 öğrencimiz eğitim görmektedir.

Meliha Ercan Engelsiz Yasam Merkezi (Small)-1

Otizm spektrum bozukluğu, down sendromlu, mental retardasyon bozukluğu olan öğrencilerimiz burada çeşitli atölyelerde eğitim almaktadır. Manavgat Belediyesi özel sporcuları olarak çeşitli branşlarda başarılar elde ediyoruz. Bu başarılarla birlikte öğrencilerimiz ve aileleri çok mutlu oluyorlar. Dolayısıyla bizde kurum olarak onlarla gurur duyuyoruz” sözlerine yer verdi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN