Manavgat Eski Belediye Başkanı Şükrü Sözen’den görevi teslim alan çiçeği burnunda başkan Niyazi Nefi Kara, Manavgat Belediyesi’nde gerçekleşen devir teslim törenine eşi Hacer Ceyhan Kara, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Akseki Belediye Başkanı İlkay Akça, CHP Antalya Milletvekilleri Cavit Arı, Mustafa Erdem, Aliye Coşar ve Sururi Çorabatır ve yüzlerce vatandaş ile katıldı.

Niyazi Nefi Kara Manavgat (11)

BAŞKAN BAŞAR; “HALK KAZANDI”

CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, tüm Türkiye’de umudun yeniden yeşerdiğini söyledi. Başkan Başar, “Manavgat’ı kırmızıya boyayan, Antalya’yı kırmızıya boyayan, Türkiye’yi kırmızıya boyayan hepinize çok teşekkür ederim çok, iyi ki varsınız! Mitinglerde konuşurken demiştik: Gençliğimiz var, umudumuz var, kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız dedik ve sonunda kazandık, kazandık, kazandık. 15 yıl boyuna bizi gururlandıran, her zaman sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla Manavgat’ı en güzel seviyeye getiren Sayın Şükrü Sözen’e sizlerin huzurunda tekrar teşekkür ediyorum. Sağ olsun, var olsun. Önce sarı kart gösterelim sonra kırmızı kart gösterip iktidara geleceğiz dedik. İnşallah yeni dönemde kırmızı kart gösterip hep beraber iktidara geleceğiz. Çok teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun” dedi.

Niyazi Nefi Kara Manavgat (12)

KAMACI; “BİRLİKTE BAŞARDIK”

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, “Halkçı Belediyecilik” ilkesinin tüm Türkiye’ye yayıldığını söyleyerek siyaset anlayışlarının insan odaklı olacağını söyledi. Kamacı, “Sayın Milletvekillerim, sayın ilçe başkanım, değerli belediye başkanlarım, değerli Manavgatlılar, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Öncelikle, belediyemizde 15 yıldan bu yana belediye başkanlığı yapan, Türkiye’de ilk defa kendi isteğiyle ayrılıp yeni bir arkadaşımıza yer açan belediye başkanımız Şükrü Sözen’e teşekkür etmek istiyorum. Bu, genelde görmediğimiz, alışkın olmadığımız ama bundan sonra olması gereken olaylardan bir tanesi.

Niyazi Nefi Kara Manavgat (13)

Antalya MHP’den ‘Halkımızdan kopamayız’ çağrısı Antalya MHP’den ‘Halkımızdan kopamayız’ çağrısı

O anlamda gerçekten Manavgat, demokrasinin ve sosyal demokrasinin ana merkezi olduğunu bir kez daha gösterdi, çok teşekkür ederim. Bugün hem Türkiye’mizi hem Antalya’mızı kırmızıya boyayan isimsiz kahramanlarımıza, partililerimize, başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine, belediye meclis üyelerine, tüm arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Aynı şekilde aday adayı olan ve daha sonra partiye çalışan arkadaşlarımıza, milletvekillerimize, genel merkezimize teşekkür etmek istiyorum. İşimizin kolay olmadığını söylemek istiyorum.

Bakın başarılar insanı bazen zaafa uğratır. 2028 hedefimiz olmalı. Kibirlenmeden, böbürlenmeden ve insanları ötekileştirmeden siyasetimize devam etmeliyiz ve bütün Türkiye’yi kucaklamalıyız. Siyasetin temeli insanlara temastır, insanlara yakınlaşmadır. Bunu bu dönemde gerçekleştirdik. Geçmiş dönemde partimizde görev yapan bütün ilçe başkanlarımıza, yönetimlerimize, başta İbrahim Sözen’e daha sonra Akay Şenel’e ve Şükrü Sözen’e teşekkür etmek istiyorum. Sayın Belediye Başkanımız, milletvekilliğinden gelen tecrübesiyle Manavgat’ı en iyi şekilde yöneteceğine inanıyorum. Sayın Nefi Başkanımıza bundan sonra başarılar diliyorum” dedi.

Niyazi Nefi Kara Manavgat (14)

BAŞKAN KARA; “HER ZAMAN BİR OLACAĞIZ”

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Manavgat halkıyla her zaman bir arada olacaklarını belirtti. Başkan Nefi Kara, “Çok değerli İl Başkanım, İlçe Başkanım, Milletvekillerim, bütün örgütüm ve sağ duyulu Manavgatlılar hepiniz hoş geldiniz, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Zorlu bir süreçten sonra Türkiye’de olduğu gibi Manavgat’ta da bir değişim gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte, bugüne kadar çok çalıştık ama daha çok çalışacağız. Bizim bir hedefimiz var: Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetinde ona layık bir evlat olarak çalışmak, çalışmak, çalışmak! Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bizim ayrı gayrımız yok dedik.

Niyazi Nefi Kara Manavgat (15)

Başkan halk, meclis halk olacak dedik. Bu sözümüzde ısrar edeceğiz. İnşallah 5 yıl boyunca da bu şekilde Manavgat’ı yöneteceğiz. Hepiniz sağ olun, var olun. Ayrıca Akseki Belediye Başkanımız, örgütten arkadaşımız İlkay Hanıma da hoş geldin diyoruz. Her zaman beraber çalışacağız, omuz omuza yan yana. Daha güzel şeyleri birlikte başaracağız. 15 yıldır Manavgat’ı yöneten, sevgili abim dediğim Belediye Başkanımıza ve bu süreçte bundan önce Manavgat’ı yönetenler ve beldeleri yöneten birçok belediye başkanımıza da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Emeği geçen herkese derken onları kast ediyorum. Manavgat’ı birlikte yönetmeye devam edeceğiz” dedi. 

Kaynak: BÜLTEN