Manavgat Belediyespor gerçekleştirdiği proje ile voleybolseverleri yaz kurslarına davet ediyor. Yeteneklerini geliştirmek isteyen voleybol tutkunu gençler için Manavgat Belediyespor bünyesinde lisanslı sporcu olmak isteyen tüm gençler için kursa davet başladı.

Voleybolmanavgat (Small)

Manavgat Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Manavgat Belediyespor Yaz Spor Okulları” gençler tarafından oldukça ilgi görüyor. Çocukların ve gençlerin spora yönelmesi ve ilgi alanları olan spor dalında ilerlemelerini amaçlayan proje Manavgat halkı tarafından tam puan almaya devam ediyor. Söz konusu proje sayesinde aileler özel kurslara bütçe ayırma yükünden kurtulurken gençler de lisanslı sporcu olma şansını yakalıyor.

Manavgatbeledi̇yespor (Small)

ERKEN YAŞTA KARİYER PLANLAMASI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in attığı adım ile birlikte okulları tatile giren gençler futbol, voleybol, basketbol ve tenis gibi spor dallarında ilerleme kaydedebiliyor. Spora ilgi duyan ve yaz aylarını boş geçirmek istemeyen çocuklar pojeye yoğun ilgi gösteriyor. Belli yaş gruplarından oluşan spor dallarındaki öğrenciler kendi alanları ile ilgili liglerde performans göstererek erken yaşta kariyer planlaması yapma olanağına sahip oluyor.

Manavgatteni̇s (Small)

Antalya’da ebedi altın kemer sahibi Orhan Okulu kimdir? Antalya’da ebedi altın kemer sahibi Orhan Okulu kimdir?

3 SPORCU PROFESYONEL LİGDE

Belediyenin resmi sitesinde paylaşılan bilgilere göre Manavgat Belediyespor’un hayata geçirdiği spor okulları kurslarında Voleybol dalında 2005-2016 doğumlu 110 sporcu bulunuyor. Bu 110 sporcunun 87’si ise profesyonel sporcu lisansına sahip. Ayrıca, Manavgat Belediyespor'un 2023-2024 sezonunda 2. ligde yarışacak olan  Kadın Voleybol Takımı’ndan 3 sporcu, profesyonel ligdeki voleybol takımında bulunacak. Basketbol kursunda ise 2006-2017 yaş grubunda toplam 120 kız-erkek öğrenci eğitim alıyor. Manavgat Belediyespor’da 300 öğrenci futbol kurslarında eğitim görürken başarısını ispat eden çocuklar ise Manavgat Belediyespor’un alt yapısında kariyerini sürdürme şansı yakalayacak.

Voleybol (Small)

VOLEYBOL KURSU BAŞVURU TARİHLERİ

Manavgat Belediyespor bünyesinde yer alan spor kuslarına katılmak ve lisanslı sporcu olma şansına sahip olmak isteyen çocuklar ve gençler için Haziran ayı başvuruları başladı. Belediyenin resmi sitesinden yayınladığı duyuruya göre başvurular 3-14 Haziran 2024 tarihleri arasında alınacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar Atatürk Kültür Merkezi'ne giderek ya da 05078639315 numaralı telefondan iletişime geçerek başvurularını gerçekleştirebilir.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN