2023 yılının başında sözleşmesi imzalanan ve 6 ay sonra bitirilmesi vaat edilen Manavgat Yeni Devlet Hastanesi’nin ilerleme durumunun yüzde 5 seviyesinde olduğuna dikkat çeken Milletvekili Aykut Kaya, “Yer seçiminin yanlış olduğunu, bundan dolayı ciddi maliyet ve zaman kaybı olacağını defalarca dile getirmemize rağmen, ısrarla bu yerde inşaat yapmakta diretilmiş ve bu sonuç ortaya çıkmıştır.” ifadelerini kullandı.

İKTİDARDAN NET BİR AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

“İktidar yetkililerini Manavgatlı hemşehrilerimize bu hastane inşaatının süreci ve bitiş tarihiyle ilgili net bir açıklama yapmaya davet ediyorum” diyerek çağrıda bulunan Kaya, “Aynı dönem inşaatı başlayan devlet hastanelerinde Aksu Devlet Hastanesi yüzde 50 seviyesini, Payallar Devlet Hastanesi yüzde 40 seviyesini geçmiş durumda.” diyerek gecikmeye tepki gösterdi.

Mersin’e yağış uyarısı… 25 Temmuz Perşembe günü Mersin hava durumu! Mersin’e yağış uyarısı… 25 Temmuz Perşembe günü Mersin hava durumu!

MANAVGATIMIZ BUNU HAK ETMİYOR

“Ekonomisi 40 ilden büyük olan, yazın nüfusu 1 milyonu geçen Manavgatımız bunu hak etmiyor ve umut ediyorum ki, sağlık gibi temel bir hak tasarruf tedbirlerine takılmamıştır” diyen Milletvekili Kaya, “Söz konusu olan Manavgat’ta yaşayan vatandaşlarımızın sağlık ve yaşam hakkı…” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: AYKUT KAYA/ BÜLTEN