Ölümünün üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen Marilyn Monroe’nun ölüm nedeni hala daha merak konusu olmaya devam ediyor. Her ne kadar kayıtlara ölüm nedeni intihar olarak olarak geçse de ölümünün arkaplanı birçok kişi tarafından merak konusu oldu. Peki Marilyn Monroe kim, neden öldü? İşte merak konusu olan ayrıntılar…

Survivor'da büyük kavga, Yunus Emre ve Ogeday birbirine girdi, ağır küfürler, Acun Medya görüntüleri kararttı Survivor'da büyük kavga, Yunus Emre ve Ogeday birbirine girdi, ağır küfürler, Acun Medya görüntüleri kararttı

Marilyn Monroe Mezar

MARILYN MONROE KİMDİR?

Marilyn Monroe, 1 Haziran 1926'da Los Angeles'ta dünyaya geldi. Asıl adı Norma Jeane Mortenson olan sanatçı, yaşamını koruyucu ailelerde ve yetimhanelerde geçirdi. 16 yaşında evlenen ve 1944 yılında bir fotoğrafçı tarafından keşfedildi. Pin-up modeli olarak çalışmaya başladı ve kısa sürede film anlaşmaları yaptı. 1953'e gelindiğinde Niagara, Men Prefer Blondes ve Millionaire Hunters gibi filmlerde rol alarak Hollywood'un en popüler yıldızlarından biri oldu.

Marilyn Monroe

Seksi çekiciliği ve dilsiz sarışınıyla ünlenen Monroe, sıra dışı rollerde de başarılı oldu. Otobüs Durağı, Prens ve Dilber ve Bazıları Sıcak Sever gibi filmlerle büyük beğeni topladı ve beğeni topladı. Monroe üç kez evlendi ve boşandı. İlk kocası James Dougherty, ikinci kocası beyzbol oyuncusu Joe DiMaggio ve üçüncü kocası ünlü yazar Arthur Miller'dı. Monroe'nun ayrıca ABD Başkanı John F. Kennedy ve kardeşi Robert F. Kennedy ile yattığı da söyleniyor.

MARILYN MONROE NEDEN ÖLDÜ?

Marilyn Monroe'nun 1962'de The Misfits'in çekimleri sırasında sağlık ve zihinsel sorunları vardı. Sanatçı alkol ve uyuşturucu bağımlılığı, depresyon ve anksiyete ile mücadele etti ve akıl hastalığı nedeniyle hastaneye kaldırılarak tedavi gördü. Çekimler bittikten sonra Monroe, Fox Studio ile yeni bir film projesi için anlaşma imzaladı. Ancak film çekimleri sırasında, Monroe'nun sık sık sete gelmemesi, geç kalmaları ve hatırlayamaması nedeniyle, stüdyo tarafından kovuldu. Monroe buna çok üzüldü ve stüdyoyla yeniden sözleşme imzalamaya çalıştı. Ancak bu arada 4 Ağustos 1962'de Brentwood'daki evinin yatak odasında ölü bulundu. Ölümünün ardından yapılan otopsi sonucunda ölüm nedeninin aşırı dozda barbitürat alarak intihar olabileceği açıklandı. Monroe'nun cesedi eski kocası Joe DiMaggio tarafından mezardan çıkarıldı ve 8 Ağustos 1962'de Westwood Village Memorial Mezarlığı'na gömüldü.

Marilyn Monroe Mezarı Satis

MARİLYN MONROE’YA KOMŞU OLMAK PAHALIYA PATLADI

Marilyn Monroe’nun mezarının yan tarafındaki mezar yeri internette satışa çıkarıldı. Birçok kişinin ilgisini çeken ilana vatandaşlar akın etti. Marilyn Monroe’ya komşu olmak ise pahalıya patladı. Marilyn Monroe’nun mezarının yan tarafındaki mezar yeri 4 milyon 602 bin 100 dolara satıldı.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN