Zincir marketlerin büyük indirim yaptıklarını göstererek 50 kuruş gibi küçük indirimler yaparak vatandaşları galeyana getirmesi tepkilere neden oluyor. Sık sık yapılan zamlarla adlarından söz ettiren zincir marketler, indirime gelince yok denecek kadar küçük indirimler düzenliyor. Bu indirimlere sitemli olan vatandaşlar, market yöneticilerinin indirimleri yüksek tutmasını istedi.

Market Indirim (Small)

Ekonomik zorluklardan dolayı zor anlar yaşayan vatandaşlar, sık sık indirim haberlerini takip etmeye başladı. Ancak indirimlerden umduğunu bulamayan vatandaşlar, yetkililerden yapılan indirimlerle kendilerini kandırmamalarını istedi.

Alanya Üniversitesi mezunlarını törenle uğurladı… Alanya Üniversitesi mezunlarını törenle uğurladı…

Indirim (Small)

İNDİRİM DEĞİL KANDIRMACA

Ekonomik krizin boy göstermesiyle birlikte zincir marketler sık sık indirim günleri düzenlemeye başladı ancak yapılan indirimler vatandaşların tepkilerine yol açıyor. Marketlerin kendilerini galeyana getirdiklerini ifade eden vatandaşlar, "Zincir marketler sanki çok büyük indirimler yapıyorlarmış gibi reklamlar düzenliyor. İndirim günleri adı altında duyurular yayınlıyor ancak marketlere gittiğimiz zaman 50 kuruş- 1 lira gibi küçük miktarlarda indirimler olduğunu görüyoruz. Zamma gelince 10 lira 20 lira yapılıyor, indirime gelince neden bu kadar küçük indirim yapılıyor? Yani 50 kuruşluk indirim yapılsa ne olur yapılmasa ne olur?

Market (Small)

İndirim yaptık diyorlar ama resmen indirim adı altında bizimle dalga geçiyorlar. Bu yapılan indirim değil tüketiciyi kandırmaktır. Madem çok indirim yapmak istiyorlar tüketicinin cebini rahatlatacak indirimler yapsınlar. Onu yeme bunu yeme… Sofraya koyacak yemek bulamaz olduk artık. Bu yapılanlar indirim değil kandırmacadır. Yetkililer marketleri denetleyerek bu tür kandırmacalara dur demelidir” şeklinde tepkilerini gösterdi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN