Ali Gürbüz transferi Manavgat Belediyesi Side Hizmet Binası'nda yapılan lansman ile duyuruldu. Lansmana, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Manavgat Belediyespor Güreş Takımı Baş Antrenörü Bayram Ertan, başpehlivanlar Fatih Atlı, Serhat Gökmen, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri katıldı.

HOŞ GELDİN ALİ GÜRBÜZ

Baspehlivan Ali Gurbuz Manavgat Belediye 48573 (1) (Small)

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASFİM kursları başlıyor Antalya Büyükşehir Belediyesi ASFİM kursları başlıyor

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, "Bugün Manavgat için önemli bir gün. Fatih Atlı kardeşim bize sezonun ilk altın kemerini getirdi, kendisini yürekten kutluyorum. Serhat kardeşim Manavgat'ın emektarı, o bizim için ayrı bir değer, kendisinden büyük başarılar bekliyoruz. Ali kardeşime gerçek takımına hoş geldin diyorum. Uzun yıllardır tanışıyoruz, her zaman birbirimizin yanında olduk. Atadan beridir tanıdığım, doğduğu evi dahi gidip gördüğüm bir kardeşimdir. Birçok teklife rağmen bir türlü Manavgat'a getirilemeyen Ali kardeşim artık bir gönül borcunu ödemek için bizim aramıza katıldı. Küçük bir eksiğimiz vardı, Ali kardeşim o eksiği fazlasıyla tamamladı. Manavgat'ımıza hayırlı uğurlu olsun. Bu yıl Manavgat'a temel hedefimiz olan Kırkpınar'ı getireceklerdir diye düşünüyorum. Türkiye'nin en güçlü güreş takımı bizde" dedi.

ESKİYE DAYANAN DOSTLUĞUMUZ VAR

Baspehlivan Ali Gurbuz Manavgat Belediye 48573 (Small)

Ali Gürbüz de "Başkanımızla eskiye dayanan bir dostluğumuz, abi kardeş ilişkimiz var. Manavgat'ı gerçekten çok seviyorum. Burada bana karşı babamdan kalan ekstra bir sevgi var. Ben de aynı duyguları taşıyorum. Son yılların en güzel güreşleri Kırkpınar öncesi Manavgat'ta gerçekleşiyor. Kulüp olarak, ekip olarak şimdi artık Kırkpınar'a hazırlanacağız ve Allah'ın izniyle altın kemeri Manavgat'a getireceğiz" diye konuştu.

RÜŞTÜNÜ İSPATLADI

Baspehlivan Ali Gurbuz Manavgat Belediye 48573 (3) (Small)

26 Ekim 1987 Antalya Korkuteli doğumlu olan, eski Kırkpınar başpehlivanlarından Recep Gürbüz'ün oğlu ve pehlivan Mehmet Öztürk'ün torunu olan Ali Gürbüz, üç kuşak başpehlivan olan aileden geliyor. Dualı çayırda birçok başarı kazanan Başpehlivan Ali Gürbüz, 2007 senesinde Gençler Avrupa Şampiyonası ve Gençler Dünya Şampiyonası'nda elde ettiği üçüncülüklerle minder güreşindeki rüştünü de ispatladı. Bu transferle birlikte Ali Gürbüz, 2014 yılı Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Atlı ve 2023 CW Enerji Yağlı Güreş Ligi 3'üncüsü Serhat Gökmen ile takım arkadaşı oldu. Yeni sezona Bayram Ertan'ın baş antrenörlüğünde hazırlanan Manavgat Belediyespor Güreş Takımı, 3 başaltı, 2 büyük orta olmak üzere 80 pehlivana sahip. 

Kaynak: BÜLTEN