Özlemle beklenen yağlı güreş sezonu bir kez daha açılıyor. 3 Mart 2024 günü yapılan sezonun ilk güreşi İzmir’in Menemen İlçesi’nde gerçekleşmişti. Daha sonra ise yerel seçimlerin de gelmesi ile birlikte yağlı güreş yapılamadı. Menemen Belediyesi tarafından yapılan duyuruda Ali Gürbüz’ün güreşeceği açıklanmış, ancak Gürbüz güreşler öncesi parmağından sakatlanmıştı.

Ali Gurbuz Kirkpinar (Small)

MENEMEN'DE GÜREŞEMEMİŞTİ

Yağlı güreş severler tarafından Menemen’deki güreşlerde tribünler dolmuş, Ali Gürbüz’ü bekliyordu. Bu nedenle güreşemeyecek olmasına rağmen Ali Gürbüz yine de Menemen’e de giderek tribünleri selamladı. O gün açıklama yapan Gürbüz, “Bu güreşlerde yer almak istiyordum. Ancak antrenmanlarda parmağımdan bir sakatlık yaşadım. Bu nedenle de riske etmek istemedim" demişti.  

O tarihten beri de güreş düzenlenmeyince Ali Gürbüz henüz sezonu açamadı. Gürbüz nihayet sahalara iniyor. 25. Kumluca Yağlı Güreşleri 28 Nisan 2024 Pazar günü gerçekleşecek. Ali Gürbüz bu sezon ilk kez Kumluca’da güreşecek.

Ali Gurbuz Kupa Aldi (Small)

PEKİ ALİ GÜRBÜZ HANGİ BELEDİYE İLE ANLAŞTI ?

Ali Gürbüz hayranları Megastar Ali Gürbüz’ün bu sezon hangi belediye adına güreşeceği merak ediliyor, araştırılıyor. Peki Ali Gürbüz’ün yeni takımı hangi belediye?

Bedensel engelli haltercilerin hedefi Avrupa Şampiyonası Bedensel engelli haltercilerin hedefi Avrupa Şampiyonası

Geçtiğimiz yıl Döşemealtı Belediyesi adına güreşen Gürbüz sezonun sonuna doğru açıklama yaparak belediye ile anlaşmasının sona erdiğini duyurmuştu. Ali Gürbüz yerel seçimler öncesi CHP adayı olan Niyazi Nefi Kara ile birlikte zaman zaman seçim çalışmalarına katılmıştı. Kara’nın Manavgat Belediye Başkanı olmasının ardından Gürbüz’ün Manavgat Belediyesi’ne geçmesi bekleniyordu.

Ali Gurbuz Orhan Okulu (Small) (2)

MANAVGAT BELEDİYESİ ADINA GÜREŞECEK

Ali Gürbüz prensip Manavgat Belediyesi ile prensipte anlaştığı ancak görüşmelerin tam olarak sonuçlanmadığı belirtildi. Ancak Ali Gürbüz bir terslik çıkmazsa 28 Nisan 2024 günü yapılacak 25. Kumluca Belediyesi Yağlı Güreşlerinde Manavgat Belediyesi adına güreşecek.

Ali Gurbuz Kimidr Nerelidir

ALİ GÜRBÜZ KİMDİR, KİMİN OĞLUDUR?

Ali Gürbüz kimdir sorusu pek çok kişinin gündeminde yer alıyor. Gürbüz’ün kariyeri ve biyografisi özellikle güreş severler tarafından merak ediliyor. Peki, Ali Gürbüz nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler…

Ali Gürbüz 1987 yılında Antalya'da dünyaya geldi. Eski Kırkpınar başpehlivanlarından merhum Recep Gürbüz'ün oğludur. Ali Gürbüz, 2008 yılında gerçekleşen 647. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başaltında birinci olarak başpehlivanlık kategorisinde mücadele etme hakkını kazandı.

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Antrenörlüğü bölümünde eğitim alan Ali Gürbüz, 2011 yılındaki 650. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finalde Recep Kara'yı yenerek ilk kez başpehlivanlık unvanını aldı. 651. Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde yine Recep Kara'yı yenerek 2. kez üst üste baş pehlivan oldu. 2013 yılında yapılan 652. Kırkpınar yağlı güreşlerinde ise İsmail Balaban'ı finalde yenerek üst üste 3. kez baş pehlivan oldu ve böylelikle altın kemerin ebedi sahibi oldu. Ancak doping testi pozitif çıktı ve başpehlivan İsmail Balaban oldu. 2011-2012 yıllarında yeniden başpehlivan oldu. Ali Gürbüz evli ve 2 çocuk babası.

Muhabir: AYŞEM SİCİM