Ünlü Türk Hükümdar Fatih Sultan Mehmet’in hayatını ekranlara taşıyan “Mehmed: Fetihler Sultanı” dizisi, her Salı akşamı saat 20.00’de TRT1 ekranlarında yayında oluyor. 6’ncı bölümüyle ekranlarda yer alması beklenen TRT1’in yeni dizisinin izleyici kitlesi şimdiden artmış durumda. Salı akşamlarını iple çeken dizinin sıkı takipçileri, diziye dahil olacak ismin heyecanını paylaşıyor.

Whatsapp Image 2024 03 31 At 2.25.45 Pm

Şafak Bal’ın yönetmenliğinde ve Ozan Bodur’un senaristliğinde yer aldığı “Mehmed: Fetihler Sultanı” dizisinin oyuncu kadrosunda ünlü isimler yer alıyor. Serkan Çayoğlu, Selim Bayraktar, Fikret Kuşkan, Seçkin Özdemir, Tuba Ünsal, Sinan Albayrak, Esila Umut, Sena Çakır, Ali Nuri Türkoğlu, Kenan Çoban, Bülent Alkış, Ertuğrul Postoğlu ve Ayşegül Günay gibi ünlü kişilerin bulunduğu diziye dahil olacak sürpriz isim merak edildi.

Başarılı oyuncuların yer aldığı diziye dahil olacak ismin Perihan Savaş olduğu açıklandı. Usta oyuncu Perihan Savaş’ın “Mehmed: Fetihler Sultanı” isimli dizide rol alacağı bilgisi, seyirciyi sevindirdi. Dizinin 8’inci bölümü itibariyle yer alması beklenen Perihan Savaş’ın Sultan Mehmed’in annesi Selçuk Hatun karakterini canlandıracağı biliniyor. 5’inci bölümüyle ekranlarda yer alan dizinin ilerleyen bölümlerinde neler olacağı izleyici tarafından merak ediliyor. Perihan Savaş, hangi diziye dahil oldu? Diziye dahil olan sürpriz isim kim?

Whatsapp Image 2024 03 31 At 2.26.53 PmPERİHAN SAVAŞ KİMDİR?

Asıl adı Şerife Perihan olan Perihan Savaş, 14 Haziran 1957 tarihinde İstanbul’da doğdu. Ortaokul mezunu olan Perihan Savaş, henüz çocukken tiyatroya merak salarak oyunculuk yapmaya başladı. 5 yaşındayken İstanbul Tiyatrosu çocuk bölümünde ilk rolünü oynama fırsatı edinen Perihan Savaş, birçok tiyatro oyununda yer aldı.  Ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses ile birlikteliğinden Melek Zübeyde isminde bir kızı oldu. Yılmaz Zafer’le dünya evine giren Perihan Savaş’ın bu evlilikten Savaş Zafer isminde bir oğlu vardır.

Whatsapp Image 2024 03 31 At 2.25.45 Pm (2)

Perihan Savaş’ın yer aldığı bazı yapımlar şu şekildedir: İyilik, Aslında Özgürsün, Elkızı, Çukur, Yamak Ahmet, Yaprak Dökümü, Kafalar Karışık, Yalnız Hayaller Kaldı, Aşkın 5 Hali, Dursun Çavuş, Gulyabani, Eve Dönüş, Sevdaların Ölümü, Karılar Koğuşu, Minyeli Abdullah, Sapık Kadın, İpekçe, Sis, Keriz, Sosyete Şaban, Kaşık Düşmanı, Yarabbim, Çile, Köşe Kapmaca, Kara Çadırın Kızı Zeynep, Yuvasız Kuşlar, Kara Yazma, Ölüm Görevi, Çilekeş, Silah Arkadaşları, Şeref Sözü, Kılıç Bey, Sevgili Oğlum, Satılmış Adam, İki Kızgın Adam, Beş Milyoncuk Borç Verir Misin, Dertler Benim Olsun. 

Whatsapp Image 2024 03 31 At 2.26.45 Pm

Serdar Ortaç konserde zil zurna sarhoş oldu, sahnede ayakta duramayan Ortaç’ı o hali olay oldu Serdar Ortaç konserde zil zurna sarhoş oldu, sahnede ayakta duramayan Ortaç’ı o hali olay oldu

MEHMED: FETİHLER SULTANI 5’İNCİ BÖLÜM ÖZETİ

Mehmed, düğün gecesi tek hayali ve tek aşkı olan Konstantiniyye’ye tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Zağanos’u kurtarmak için Bizans sarayından beklenmedik bir kişiyle iş birliği yapacaktır. Mehmed, yakalanma tehlikesi olsa dahi Bizans’ın kalbinden Zağanos’u kurtarmak ister. Mehmed, Urban’la buluşarak kendisiyle dönmesi için ikna etmek niyetindedir. Mehmed, annesinin ölüm haberini alır ve perişan olur. Düğün gecesi Mehmed’in Gülşah’ı bırakıp Konstantiniyye’ye gitmesiyle Edirne Sarayı çalkalanır.

Kızı Gülşah’ın başına gelenleri öğrenen İbrahim, hesap sormak için Murad’a gider. Murad, gelini Gülşah’ı babasına verip vermeme konusunda karar verecektir. Şehre sızan Türkleri casusları aracılığı ile öğrenen Helena ve Notaras, şehzade Mehmed ve ekibini yakalamak için bir plan yaparlar. Bütün olanları sonradan öğrenen Konstantinos, annesi Helena’nın yönetimdeki varlığından rahatsız olmaya başlar. 

Muhabir: STAJYER MUHABİR SENA GÜNEŞ