Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP), 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için 20 Kasım’da adaylık başvurusu başladı. Belediye başkanı ve meclis üyesi aday adayları başvurularını partinin il ve ilçe başkanlıklarına yapıyor. Eczacı Menderes Dal, CHP Döşemealtı Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu.

CHP Döşemaltı Belediye Başkan aday adaylığı başvuru dilekçesini verirken yaşadığı heyecanı ve onuru dile getiren Menderes Dal, “Üyesi olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nin değişik kademelerinde onurla, gururla görev yaptığım partimin, bu dönem Döşemealtı Belediye Başkan aday adaylığı başvurumu İlçe Başkanım Veli Çot’a yapmaktan gerçekten gurur duyuyorum. İnşallah her şey güzel olacak. Gelecekte de ilçemizi, yöremizi daha sağlıklı, daha ileri noktalara taşıyacağız” diye konuştu.

‘PARTİMİZİ HEP BİRLİKTE İKTİDAR YAPACAĞIZ’

Başvuru dilekçesini teslim alan CHP Döşemealtı İlçe Başkanı Veli Çot, Döşemealtı Belediye Başkan aday adayı Menderes Dal’a hayırlı olsun dileklerini ileterek, başarılar diledi. Menderes Dal’a ilçeye ve partiye sağladığı değerler için teşekkür eden CHP İlçe Başkanı Çot, “Kıymetli abim, Menderes abim, bu zamana kadar partimize ve ilçemize kattığınız değerler için çok çok teşekkür ediyorum. Çıktığınız bu onurlu yolda başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun. Hep birlikte el ele, omuz omuza mücadele edip Cumhuriyet Halk Partisi’ni tekrardan ilçemizde iktidar yapacağız. Bunun da buradan şimdiden sözünü verelim. Hayırlı olsun” dedi.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/11/dosemealti-chp-aday-resim.jpeg MENDERES DAL DÖŞEMEALTI’NA ADAY 1

‘GÖREV ALMAK İÇİN ADAY OLUYORUM’

CHP Döşemealtı İlçe Başkanlığı’na adaylık başvurusunu yapan Menderes Dal, daha sonra İlçe Başkanı Veli Çot, ilçe yöneticileri ve partililerle bir süre sohbet etti. Sohbet sırasında CHP, Antalya ve Döşemealtı ile ilgili değerlendirmeler yapan Eczacı Menderes Dal, “Adaylık başvurumu ailem olarak bildiğim partimin Döşemealtı İlçe Örgütü’nde yapıyorum. İlçemin sorunlarını da Antalya’nın sorunlarını da ülkemin sorunlarını da yakından biliyorum. İlçemin, Döşemealtı halkının beklentilerini de uzun süredir yakından görüyor ve gözlemliyorum. Bu sorunlara duyarsız kalma lüksümüz yok. Çözüm noktasında görev almak için aday oluyorum” diye konuştu.

DÖŞEMEALTI PERSPEKTİFİNİ ANLATTI

Eczacı Menderes Dal, yapacakları çalışmalar ve ‘Döşemealtı perspektifini’ şöyle anlattı: “Bilime ve çağdaş dünyanın gerekliliklerine önem veren nitelikli bir kadromuz var. Aday gösterilmemiz durumunda seçimi kazanacağımıza inanıyoruz. Öncelikle yaşadığımız kentin doğal değerlerini koruyacağız. Halkımızın ihtiyaçları da politikamızın odak noktası olacak. Çocuk, kadın, genç, engelli ve yaşlılarımız başta olmak üzere dezavantajlı bütün kesimlere dokunacak çalışmalarımızı kısa sürede hayata geçireceğiz. Tarım, hayvancılık, imar planlama, ekonomi, istihdam, eğitim, sağlık, kültür sanat ve spor olmak üzere her alanda halkımızla birlikte güzel işler yapacağız. Döşemealtı için de Antalya için de Türkiye için de güzel şeyler olacak.”

MENDERES DAL KİMDİR?

2 Nisan 1969 tarihinde Antalya,Döşemealtı / Yeniköy’de doğdu. Yeniköy İlkokulu ve Ortaokulu’nda okudu. Lise öğrenimini Antalya Çağlayan Lisesi’nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldu. Askerlik görevinin ardından 1993 yılı Ocak ayında eczanesini açtı. 1994-1999 yıllarında Döşemealtı Belediye Meclis Üyeliği yaptı.  Bu dönemde aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2 dönem görev yaptı. İlk dönemde İlçe Eğitim Sekreterliği, ikinci dönemde ise Merkez İlçe Sekreterliği görevlerinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı oldu. 2005-2007 yıllarında CHP Antalya İl Sekreterliği yaptı. Evli ve 2 çocuk babası. Eşi de kendisi gibi eczacı. Oğlu hukuk fakültesini bitirdi. Kızı ise lise öğrencisi. BÜLTEN