Bayram tatili için Antalya’ya gelenler kilometrelerce kuyruk oluşturdu… Saatte 5 bin araç geçiş yaptı Bayram tatili için Antalya’ya gelenler kilometrelerce kuyruk oluşturdu… Saatte 5 bin araç geçiş yaptı

Akşener ile Erdoğan'ın görüşmesinin ardından ortaya atılan iddialar dikkat çekti.. Söz konusu İddiaya göre Meral Akşener, oğlu Fatih Akşener'in Paris Büyükelçilik atamasının gerçekleştirilmesini Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan talep etti. İddiaların ardından vatandaşlar Fatih Akşener hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki iddiaların gündeminde olan Fatih Akşener Paris Büyükelçisi mi olacak? Fatih Akşener kimdir? Detaylar haberimizde…

Ab148E12 3E04 48Af 8Be1 15380Cb313Ad (Small)

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda dün gerçekleşen görüşmede AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ne konuştuğuna dair bir açıklama yapılmadı. Ancak yaklaşık 40 dakika süren görüşmenin konusu ile ilgili ortaya dikkat çekici bir iddia atıldı. Gazeteci Fatih Altaylı'nın da desteklediği iddia hakkında açıklama yapan isim ise İYİ Parti lideri Müsavat Dervişoğlu oldu. Fatih Akşener Paris Büyükelçisi mi olacak? Fatih Akşener kimdir?

56Bac5F7 Aa55 439C A45E 1779E47D6E91 (Small)

ALTAYLI'DAN AĞIR İTHAM

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Erdoğan ile Akşener arasında geçen konuşma sonrası açıklamalarda bulunan Fatih Altaylı ""Ankara'da konuşulan şu. Doğru mudur değil midir bilmem. Meral Akşener'in bir aile ferdinin büyükelçilikle ödüllendirilmesi için... Belki de böyle demek doğru olmadı ama. Ailesinden bir kişi, bir yere büyükelçi tayin edilmesini istiyormuş. Bununla ilgili bir kaç ay içinde daha önce de bazı girişimler olmuş. Bununla ilgili bir görüşme olduğu söyleniyor. Bunu da galiba Aytun Çıray da dile getirdi. Zannederim ki oğlu için istiyorlar. Hatta konuşulan şu; işte oğlu Fatih Akşener Galatasaray Lisesi mezunu. Onun için Paris büyükelçiliği gibi dedikodular varmış Ankara'da. Ben de dedim ki Paris olmaz, Paris'i vermezler. Fransızca konuşulan Senegal ve Cezayir gibi yerler olabilir ama Paris ciddi bir yerdir, vermezler. Biliyorsun AK Parti, büyükelçiliği kendisine destek verenler ödül gibi rüşvet gibi dağıtmaya başladı. Çok da büyükelçilik verdi böyle" dedi.

1Fc9Baa2 E8D0 41C6 B675 7Af580A7E4B1 (Small)

ÖZEL BİR AÇIKLAMA YAPILMADI

Söz konusu iddialar hakkında değerlendirmede bulunan İYİ Parti lideri Müsavat Dervişoğlu ise açıklamasında "Sayın Genel Başkanımız (Akşener), ziyaretten sonra telefonla beni aramak suretiyle bilgilendirdi. Genel olarak Türkiye'yi konuştuklarına dair birtakım ifadelerde bulundular. Onun dışında 'özel' diye tanımlanabilecek herhangi bir açıklama yapmadılar" ifadelerine yer verdi.

FATİH AKŞENER KİMDİR?

İş dünyasının tanınır isimlerinden biri olan Fatih Akşener, 1984 İstanbul doğumludur. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Tuncer Akşener’in oğlu olan Fatih Akşener Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Yüksek Lisansını Koç Üniversitesi İşletme programında başarıyla tamamlayan Akşener, iş hayatına ilk adımını 2008'de Mercedes-Benz Türk A.Ş.’de Ar-Ge Mühendisi olarak attı. 2012'de Türk Telekom’a geçerek kariyerini devam ettiren Akşener, 2015 senesine kadar da Girişimcilik Programları Proje Yöneticiliği yaptı. 2015-2017 yılları arasında KWORKS – Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi’nde Program Koordinatörü görevini yerine getiren Fatih Akşener, 2017 yılından beri şirketlere inovasyon ve girişimcilik alanında danışmanlık görevini yürütmektedir.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN