Mersin Büyükşehir Belediyesi, tarımın sürekliliği için üreticilere verdiği desteklere ara vermeden devam ediyor. Gübre desteğinden tohum desteğine kadar birçok alanda destekler veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, üreticinin yanında olduğunu her fırsatta gösteriyor. Üreticiye verilen destekler sayesinde tarımın sürekliliği hedeflenirken, üreticiler ise bu desteklerden oldukça memnun. Verilen destekler sayesinde çiftçilik teşvik ediliyor.  2020 yılında 13 üretici ile başlanan projede 214 üreticiye ulaşıldı.

Yıllardır su sorunu yaşayan Muğla’ya belediye başkanından su müjdesi Yıllardır su sorunu yaşayan Muğla’ya belediye başkanından su müjdesi

Mersin Buyuksehir Belediyesi Yerel Bugday Cesitlerinin Yerinde Korunmasi Ve Pazarlanmasi Projesi 4 (Small) (Small)

VATANDAŞ TEŞVİK EDİLİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile üreticinin yanında olduğunu ifade etti. Üreticiye verilen destekler ile çiftçilik teşvik ediliyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin yayınladığı videoda konuşan Pelitpınarı Mahalle Muhtarı İsa Şahin, “Önceden sadece buğday, nohut ekilirdi bu tarlalara. Büyükşehir Belediye Başkanımızın verdiği desteklerin gelmesi biraz daha vatandaşı teşvik etti” dedi.

Mersin Buyuksehir Belediyesi Yerel Bugday Cesitlerinin Yerinde Korunmasi Ve Pazarlanmasi Projesi (Small) (Small)

ÜRETİM ARTIYOR

Yayınlanan videoda açıklamalar yapan MBB Ziraat Teknikeri Hakan Haykut, “2020 yılında Silifke’ye bağlı Balandız Mahallesi’nde 13 üreticiyle bu programa başladık. 2020 ve 2024 yılları arasında 214 üreticimize 26 bin kilogramlık atalık buğday tohumu dağıttık” şeklinde konuştu.

Mersin Buyuksehir Belediyesi Yerel Bugday Cesitlerinin Yerinde Korunmasi Ve Pazarlanmasi Projesi1 (Small) (Small)

Üreticiler ise, “Gübre desteği gördük, tohum desteği gördük. Başkanımız ürettiğimiz buğdayları Toprak Mahsulleri Ofisi’nin belirlediği fiyatın çok daha üstünde bir fiyatla satın alarak bizi desteklemiş oldu. Dedelerimizin toprakları boş kalmıyor. Değerlendirmiş oluyoruz. Ülke ekonomisine katmış oluyoruz. Hem de üretimi arttırmış oluyoruz” ifadelerine yer verdi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN