Mersin Bozyazı'da, Tekmen Ortaokulu öğrencileri projelerini bilim fuarında sergiledi. Proje yürütücülüğünü Fen Bilimleri Öğretmeni Emine Günnaz Cesurlar’ın yaptığı, 4006-B Bilim Fuarı'nda, öğrencilerin yetenekleri ve bilime olan ilgisini destekleyen 20 proje görücüye çıktı. Öğrencilerin büyük emek ve özveri ile hazırladığı projelerin sergilendiği fuarın açılışı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Gedik, Aydıncık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Sarı, Bozyazı Belediye Başkan Yardımcısı Salih Şahin ve Bozyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Alper Ünver Fua 'ın katılımıyla gerçekleşti. Protokol üyeleri stantları gezerek, projeler hakkında bilgi aldı.

Avusturyalı emekliler, 30 yıl sonra yeniden o bölgeyi seçti Avusturyalı emekliler, 30 yıl sonra yeniden o bölgeyi seçti

Aw218581 02 (Small)
Tekmen Ortaokulu Müdürü Mehmet Ali Şeker, fuarda, çevre ve çevreyi koruma, atık yönetimi ve geri dönüşüm, tarım teknolojileri alanında araştırma, inceleme ve tasarım alanlarında projelerin sergilendiğini belirterek,

Aw218581 01 (Small)

bu tür etkinliklerin hem bugün, hem gelecekte ülke ve insanlık için önemli katkılar sağladığını kaydetti. Öğrencilerin sergilediği projeler, fuarı ziyaret edenler tarafından beğeni topladı.

Kaynak: İHA