Türkiye’nin güney sahilinde yer alan mersin, eşsiz doğal güzellikleri ve plajlarıyla tatilciler için vazgeçilmez bir destinasyon niteliğindedir. Mersin’de en iyi plajlar 2024 listesiyle denize girebileceğiniz ücretli – ücretsiz plajları sizlere açıklıyoruz. Mersin plaj isimleri ile birlikte tatil için şehri tercih ettiğinizde gidebileceğiniz pek çok yeri bulabileceksiniz.

Mersin plajları, şehir genelinde Erdemli, Taşucu, Yeşilovacık, Silifke gibi ilçelerde yer almaktadır. Şehirde bulunan halk plajları, ücretsiz olmasının yanı sıra denizin temizliği ve manzarasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca Mersin plaja yakın oteller listesiyle alternatif tatil noktalarını da sizler için açıkladık. Mersin’de en güzel plajlar nerede? İşte ücretli ve ücretsiz seçenekler…

Mersin En Iyi Plajlar 7

Mersin Denize Girilecek Yerler: Ücretli - Ücretsiz Plajlar

Mersin, Akdeniz’in sıcak suları ve güzel sahil şeridiyle tatilcilerin en önemli adreslerinden birisidir. Şehir içerisinde ücretsiz halk plajları ve ücretli plajlar, tatilcilerin tercih ettiği yerler arasında bulunuyor. Mersin’de en iyi plajlar listesi için sizlere 5 öneri hazırladık! Her ziyaretçiye hitap eden niteliklere sahip bu bölgeler, şehrin neredeyse tüm ilçelerinde konumlanmaktadır.

Şezlong, şemsiye kiralama, restoran ve kafeler, duş kabinleri ve daha birçok avantajla ön plana çıkan Mersin en iyi ücretli plajlar listesi, tatilcilerin ilk adreslerinden birisi oluyor. Ancak ücretsiz plaj arayanlar için Mersin denize girilecek yerler açısından halk plajları da mevcuttur. Ayrıca Mersin plaj otellerini de sizlere sıralıyoruz. İşte ayrıntılar…

Mersin'de En İyi Plajlar Listesi: 5 Plaj Önerisi

Mersin, sunmuş olduğu eşsiz plajlarıyla tatilcilerin dikkatlerini üzerine çekiyor. Akdeniz manzarası, denizin temiz olması ve beraberinde pek çok avantajıyla birlikte Mersin plajları, her zaman için tercih edilen kumsallardan birisi oluyor. Peki, Mersin’de nerede denize girilir? Hangi plajlar tavsiye ediliyor? İşte detaylar…

Mersin’de en iyi plajlar listesi şu şekildedir:

 • Boğsak Koyu (Taşucu)
 • Kızkalesi Halk Plajı (Erdemli)
 • Tisan Yarımadası (Yeşilovacık)
 • Kargıpınarı Plajı (Erdemli)
 • Yapraklı Koyu (Silifke)

İşte Mersin’in en güzel plajlarının detayları…

Mersin En Iyi Plajlar

1- Boğsak Koyu (Taşucu)

Mersin’de en iyi plajlar listemizin ilk sırasında Boğsak Koyu yer alıyor. Mersin mavi bayraklı plajlar arasında manzarası ve avantajlarıyla ön plana çıkan bu koy, dalgasız sığ deniziyle birlikte çocuklu ailelerin de tercihi konumunda…

Mersin’de beklenen şenlikler başladı Mersin’de beklenen şenlikler başladı

Mersin denize girilecek yerler arasında Boğsak Koyu’nun avantajları saymakla bitmeyecek niteliklere sahiptir. Mersin’in en güzel plajı neresi diye soruyorsanız, mutlaka ilk yanıt burası olacaktır. Çevresinde bulunan salaş yapıdaki işletmeleriyle yeme ve içme konusunda da bütçe dostu alternatifler bulabilirsiniz. Ayrıca, Mersin en iyi plajlar listesi için bu bölgenin manzarası, en önemli avantajları oluşturuyor.

Mersin En Iyi Plajlar 2

2- Kızkalesi Halk Plajı (Erdemli)

Mersin ücretsiz plajlar arıyorsanız, listede yer alması gereken en önemli kumsallardan birisi “Kızkalesi Halk Plajı” olacaktır. Erdemli’de nerede denize girilir diye araştırıyorsanız ve ücretsiz seçeneklere öncelik veriyorsanız, Kızkalesi Halk Plajı rahatlıkla önerilebilir.

Mersin’de en iyi plajlar listesi için önereceğimiz Kızkalesi Halk Plajı, şehrin önemli sembollerinden birisi olan Kızkalesi’ne karşı kulaç atmanıza imkan tanır! Bununla birlikte sıcak suyu, temiz denizi ve manzarasıyla Mersin denize girilecek yerler listesinde de ön plana çıkıyor. Eğer Mersin halk plajlarını tercih edecekseniz, mutlaka Kızkalesi Halk Plajı’nı deneyimlemelisiniz.

Mersin En Iyi Plajlar 3

3- Tisan Plajı - Yarımadası (Yeşilovacık)

Mersin’in en iyi plajları arasında Tisan Yarımadası da ön plana çıkmaktadır. Yeşilovacık ilçesinde yer alan bu bölge, büyüleyici bir atmosfer ile birlikte tatilcilere eşsiz bir deneyim sağlıyor. Tisan Plajı, merkezden biraz uzakta olduğu için günübirlik ziyaretlere çok da uygun değildir. Ancak Mersin ücretli – ücretsiz plajlar listesi için harika bir öneri diyebiliriz.

Mersin’de en iyi plajlar arıyorsanız, Yeşilovacık ilçesindeki bu yarımadayı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Mersin plaj otelleri açısından da civar bölgede mükemmel işletmeleri bulabilirsiniz.

Mersin En Iyi Plajlar 4

4- Kargıpınarı Plajı (Erdemli)

Mersin plajları arasında 2.500 metrelik kıyı şeridi ile ön plana çıkan Kargıpınarı Plajı, şehrin en iyi plajlarından birisidir. Ucu bucağı olmayan deniz görünümü, sizi etkileyecek en önemli detaylardan birisi olacaktır. Mersin’de en iyi plajlar listesini merak ediyorsanız, rotanıza ilk olarak bu bölgeyi eklemeniz önerilebilir.

Erdemli’de denize girilecek yerler açısından temizliği, berraklığı ve yüzmeye uygunluğu ile ön plana çıkan Kargıpınarı Plajı, şehir merkezine oldukça yakındır. Farklı otel seçenekleri ise her bütçeye uygun bir tatil için önemli bir nokta haline getiriyor.

Mersin En Iyi Plajlar 5

5- Yapraklı Koyu (Silifke)

Mersin’de en iyi plajlar 2024 listesinde son olarak Yapraklı Koyu’nu önerelim. Silifke ilçesinde yer alan bu koy, turkuaz renkli sularıyla ünlüdür. Eğer manzara sizin için vazgeçilmezse, Yapraklı Koyu’na mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Sıcak ve soğuk su ayrıcalığını aynı anda sunan Yapraklı Koyu, sığ ve dalgasız deniz yapısıyla çocuklu ailelerin de gözdesi konumundadır. Adeta havuzu andıran görünümüyle birlikte çeşitli avantajlara sahip olmak için bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Mersin En Iyi Plajlar 6

Mersin Plaja Yakın Oteller Listesi

Mersin’de en iyi plajlar için 5 öneri sunduk. Ancak şehir genelinde pek çok ücretli ücretsiz plajın olduğunu belirtmek gerekiyor. Mersin ücretli plajlar yönünden daha zengin bir şehirdir. Ancak halk plajlarının temiz olması ve beraberinde yüzmeye uygun olması da, bütçe dostu tatil yapmak için önemli bir alternatif görevi görmektedir.

Eğer Mersin’e tatile geliyorsanız, plajlara yakın olan oteller listesine de göz atmalısınız. Mersin plaj isimlerinden sonra bu otellere de yer verelim. İşte Mersin plaja yakın oteller listesi:

 1. Navona
 2. Almir
 3. Sahil Marti Hotel
 4. Mersin HiltonSA
 5. Divan Mersin
 6. Hotel Ramada Mersin
 7. Upart Home
 8. BN Hotel Thermal & Wellness
 9. Metros Hotel
 10. Vista Boutique Hotel

Mersin plaj otelleri arasında en önemli işletmeler bu şekildedir. Ancak bilet satın alma uygulamalarında daha fazla işletmeyi bulabilirsiniz. Mersin’de en iyi plajlar konusu için devam edelim…

Mersin Plajları Güzel Mi?

Mersin’in en güzel plajlarını sizler için aktardık. Ancak, genel anlamda şehirdeki plajların “güzellik” açısından yorumlanması önemlidir. Mersin plajları, Akdeniz Bölgesi’nin berrak suları ve eşsiz doğal manzarasıyla büyüleyici bir deneyim için uygun avantajlar sağlamaktadır. Özellikle ücretli ve ücretsiz plajlar yönünden zengin bir şehir olması, her bütçeye uygun bir tatil fırsatı sağlamaktadır.

Mersin’de en iyi plajlar listesi haricinde tüm plajlar, uzun sahil şeridine sahiptir. Aile dostu alanları, sığ denizin sağladığı avantajlar ve daha birçok fırsatı beraberinde getiren bu plajlar, her yıl binlerce ziyaretçinin tercihlerinden birisi olmaktadır. Eğer kum, deniz ve güneşin tadını en iyi şekilde çıkarmak istiyorsanız, Mersin plajları ideal bir tercih olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Mersin’de en iyi plajlar listesiyle ilgili soruları yanıtladık:

1- Mersin'de en temiz deniz nerede?

Mersin’de en temiz deniz olarak ifade edilebilecek pek çok sahil bölgesi bulunmaktadır. Ancak Kızkalesi Halk Plajı, merkezi konumu, ücretsiz olması ve temiz deniziyle en önemli noktalardan birisidir.

2- Mersin Erdemli'de nerede denize girilir?

Mersin Erdemli’de denize girilebilecek yerler şöyledir: (1) Kızkalesi Halk Plajı, (2) Korykos Joy Beach, (3) Ayaş Mersin Halk Plajı, (4) Ayaş Belediyesi Halk Plajı, (5) Sultankoy Halk Plajı

Muhabir: Nihat Toklu