Mersin Büyükşehir Belediyesi ücretsiz olarak vatandaşların hizmetine sunduğu Babil Su Sporları Merkezi sayesinde Mersinliler, yeni hobiler kazanıyor. Merkezde ücretsiz olarak kano, sup ve yelken branşlarında verilen kurslar sayesinde vatandaşlar, su sporları yapma fırsatı buluyor. Mersin’in Mezitli İlçesi’nde denize sıfır bir konumda ve 340 metrekarelik alana kurulan Babil Su Sporları Merkezi’nde vatandaşlar, yeni hobiler ediniyor.

Babil Su Sporlari Merkezi 2 (Small)

BABİL SU SPORLARI MERKEZİ’DE KURSLAR HANGİ SAATLERDE VERİLİYOR?

Güvenliğin ön planda tutulduğu merkezde 7/24 güvenlik bulunuyor. Kilitli soyunma odaların bulunduğu merkezde 7-14 yaş optimist yelken, 14-18 yaş laser yelken, 18 yaş üzeri kano, 16 yaş üzeri sup dersleri veriliyor. Hafta içi sabah 09.00 akşam 16.00’a kadar çocuk grupları ile yelken dersleri veriliyor.

Babil Su Sporlari Merkezi 1 (Small)

Sabah 08.00-09.00, 09.00-10.00, 10.00-11.00 seansları içinde kano kursları veriliyor. Perşembe, Cumartesi, Pazar sabah 06.30’da vatandaşlara sup kursları ücretsiz bir şekilde veriliyor.

Adana’da çocuklar eğlenerek öğrendi Adana’da çocuklar eğlenerek öğrendi

Babil Su Sporlari̇ Merkezi (Small)

VATANDAŞLAR MEMNUN

Merkezden yararlanan vatandaşlar, “Belediyenin böyle bir imkan vermesi muhteşem bir şey. Temiz duş alabiliyorsunuz. Benim daha önce kullandığım tesislerde temiz duş olanağı yoktu. Maddi durumu olmayan kişiler bu sporlarla tanışmış oluyor. Su sporlarına çok meraklıydım uzun yıllardır yapmak istiyordum” sözlerine yer verdiler.  

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN