Mersin’in Mezitli İlçesi dev bir projeye kavuşuyor. Son yıllarda Mersin Türkiye’nin en fazla göç alan illeri arasına girdi. Doğu’nun denizle buluştuğu ilk il olan Mersin, bunun faturasını sürekli artan nüfusu ile ödüyor.

NÜFUSU DOKUZ YILDA İKİYE KATLANMIŞ

Mersin Nüfusu adeta katlanarak gidiyor. 2014 yılında toplam nüfusu 955 bin 106 olan Mersin’in 2023 nüfusu ise bir milyon 938 bin 389. Yani bir başka değişle son 9 yılda Mersin’in nüfusu iki katından fazla artmış.

TOKİ’DEN MEZİTLİ’YE DEV YATIRIM

Mersin’de nüfusun en fazla olduğu kesim kent merkezi. Mersin merkezde Akdeniz., Mezitli, Toroslar ve Yenişehir belediyeleri bulunuyor. Artan nüfus ile birlikte Mersin genelinde barınma sorunu yaşanıyor. Bu sıkıntıyı bir nebze azaltmak isteyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mersin’in Mezitli İlçesi’ne dev bir yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Toki Mezitli 471 Konut (Small)

471 KONUT OLACAK

TOKİ tarafından Haziran ayında ihale edilecek proje kapsamında

Her derde deva o bitkinin zamanı geldi…  Tüm zamanların en şifalı bitkisi Her derde deva o bitkinin zamanı geldi…  Tüm zamanların en şifalı bitkisi

Mersin Mezitli İlçesi Bozön Mahallesi 1 Etap’ta 471 Adet Konut, içerisinde 12 adet dükkanın bulunduğu bir Ticaret Merkezi ve 1 Adet Cami İnşaatları ile çevre düzenlemelerini yaptıracak.

PROJENİN İHALESİ 6 HAZİRAN 2024’DE

Mersin’de 471 aileyi konuta, 12 esnafı ise dükkana kavuşturacak olan ihale Bilkent Plaza B1 Blok 06800 Bilkent Çankaya Ankara adresindeki Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Toplantı Salonu’nda 6 Haziran 2024 günü saat 14.00’de yapılacak.

İNŞAAT NE ZAMAN TAMAMLANACAK

TOKİ tarafından ihale edilecek olan ve tünel kalıp sistemiyle yapılacak olan 471 konut, 12 dükkan ve bir cami inşaatının 1,5 yılda tamamlanması öngörülüyor.

Muhabir: NİHAT TOKLU