Akdeniz ilçesinde gerek ekiplerin sahada yaptığı incelemeler, gerekse muhtarlar ve yurttaşlardan gelen talepler doğrultusunda plan ve program hazırlayan fen işleri ekipleri, ihtiyaç duyan mahallelerin sokaklarını iş makineleri desteğiyle yenileyip ilçenin çehresini değiştirmeye başladı. Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, sokakları kilitli parke taşı ile kaplı olan ve ömrünü zaman içinde tamamlayan Güneş Mahallesi'ndeki sokak üzerinde başlayan asfalt kaplama çalışmasını yerinde inceleyip ekiplerden bilgi aldı.

Erken zeytin hasadı uyarısı… "Zeytinyağı daha acı ve yakıcı olabilir" Erken zeytin hasadı uyarısı… "Zeytinyağı daha acı ve yakıcı olabilir"

Aw199368 01 (Small)

“HER YÖNÜYLE GÜZEL BİR AKDENİZ’İ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”


Akdeniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, yeni dönemle birlikte Akdeniz’i yenileme ve güzelleştirme çalışmalarına hızla başladıklarının ifade ederek, “Bu kapsamda Güneş Mahallesi 5856 sokakta asfalt kaplama çalışmamız sürüyor. Bu sokak, en son 2012 yılında kilit taşı ile kaplanmış, sonrasında hiç yenilenmemiş. En hafif bir yağmurda bile sokakta su göletleri oluşuyordu. Parke taşları zarar görmüş, yer yer sökülmüştü. Mahallelinin de yoğun talebi vardı. Fen İşleri Müdürlüğümüz ve sahadaki arkadaşlarımız, bölgede önce fizibilite çalışması yaptı. Ardından toplamda 100 ton asfalt dökülerek sokağı yeniledi. Bütün sokaklarımızın yenilendiği, vatandaşlarımızın yaşamını rahatça idame ettirdiği bir Akdeniz’i birlikte inşa edeceğiz. Aciliyet durumuna göre de asfalt serim, kilit taşı, kaldırım yenileme hizmetimiz aralıksız sürecek” diye konuştu.

Kaynak: İHA