Yerel seçimlere az bir zaman kala Antalya’da da muhtar adayları çalışmalarına hız kazandırdı. Muratpaşa ilçesi Meydankavağı Muhtarı olan 52 yaşındaki Mehmet Ceylani, yeniden muhtar adayı olduğunu söyledi. Hizmet işinin gönül işi olduğunu belirten Muhtar Ceylani, “Muhtarlık görevine gönül vererek yapılması gerekiyor. Yeniden Meydankavağı Mahalle’mize muhtar adayı olarak çalışmalara başladık. En iddialı aday benim. Çünkü 4 dönem azalık yaptığım için gereken hizmet misyonunu biliyorum” şeklinde konuştu.

Img 7232 (Small)

MAAŞ DEĞİL GÖNÜL İŞİ

Muhtarlık görevinde maaş değil, hizmet odaklı görevin yapılması gerektiğini vurgulayan Muhtar Mehmet Ceylani, “Muhtarlık maaşına takılmıyorum. Emekliyim aynı zamanda taşımacılık işiyle uğraşıyorum. Muhtarlık maaşına takılarak bu iş yapılmaz. Muhtarlık görevi, gönül vererek yapılması gerekiyor. Bu ne iş yaparsanız yapın bence bu şekilde olmalıdır. Hizmet işi gönül işidir” şeklinde konuştu.

Df84088A Ace5 4E42 Beb2 F9B3B34Eedff (Small)

Antalya’nın en büyük ikinci ilçesinde yeniden muhtar adayı olduğunu dile getiren Ceylani, şu şekilde konuştu; “Aksu İhsaniye doğumluyum Girit göçmeni bir ailenin çocuğuyum. Doğumumdan bu yana meydan kavağı mahallesinde yaşıyorum. Mahallemizde 20 binin üzerinde seçmenimiz var. Ben vefat eden muhtarlarımızdan sonra atanmış olarak göreve geldim. Rahmetli olan muhtarlarımızın yanında 4 dönem azalık yaptım. Ardından muhtarlık görevine geldim. Gereken hizmet misyonunu bildiğimiz için iddialıyım. Şuanda mahallemizde 12’ye yakın muhtar adayı bulunuyor. En iddialı benim.”

Img 7236 (Small)

MHP’nin yeni A takımında kimler var, Bahçeli o isimleri A takımına dahil etti MHP’nin yeni A takımında kimler var, Bahçeli o isimleri A takımına dahil etti

SOKAK HAYVANLARINA ÖZEL ÇALIŞMA

Muhtarlık seçimleri için çalışmalara başladıklarını ifade eden Mehmet Ceylani, “Yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla ilgili mahalle sakinleri ile bir araya gelerek görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Mahallemizde bulunan sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmalarımız bulunuyor. Mahallemize kedi ve köpek evleri yapılması için çalışmalar yürütmeyi planlıyorum. 

Ce6C0C7F E992 43E8 B108 720Fdf9F88F0 (Small)

Mahallemizde yaşayan nüfusu karşılayacak derecede okul bulunuyor. Buna ek olarak okul alanı olarak ayrılmış bölgelerimiz var. Bu alanlara da okul yapılması adına çalışmalarda bulunacağız. Mahallemizde yaşadığımız en önemli sorun kapalı pazarımızın olmamasıdır. Mahalle sakinlerini ise kütüphane yapımı yönünde taleplerini bildiriyorlar” diyerek Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi’nin sağlamış olduğu desteklerden memnun olduklarını söyledi. GÜNAY SARI

Kaynak: GÜNAY SARI