Kurban Bayramının gelişi yaklaşırken birçok kişi şimdiden kurbanlık arayışlarına başladı. Son yıllarda birçok kişi kurbanlıklarını zincir marketlerden alıyor.

Bu zincir marketlerden en çok tercih edilenlerden biri ise Migros. Bu nedenle birçok kişi Migros kurbanlık fiyatları ne kadar diye merak ediyor.

Bu sorunun cevabını ve daha fazlasını sizler için derledik.

Migros Kurbanlik Fiyatları

2024 Migros Kurbanlık Fiyatları Açıklandı! Taksit İmkanı Var Mı?

Son yıllarda zincir marketler de kurbanlık satışına başladı. Kurban kesmek isteyenler diledikleri kurbanı seçiyor ve bayramda kesilip paketlenmiş halde teslim alıyor.

Kurban kesmek isteyenlere büyük kolaylık sağlayan bu uygulama giderek daha da popüler hale geliyor.

Özellikle de Migros uygun kurbanlık fiyatları ve sorunsuz teslimat avantajlarıyla diğer marketlerin arasında öne çıkıyor.

Bu nedenle birçok kişi 2024 Migros kurbanlık fiyatları ne kadar oldu diye merak ediyor.

Bu yıl kurbanlıklarını Migros’tan almak isteyenlerin önünde üç adet seçenek var. Bu seçenekler şu şekildedir:

  • Büyükbaş Hisse 1/7
  • Küçükbaş Karaman Koyunu
  • Küçükbaş Kıvırcık Koyun

Büyükbaş Hisse 1/7

Migros kurbanlık fiyatları ne kadar oldu diye merak edenler özellikle büyükbaş hissesinin fiyatını merak ediyor.

İslami usullere uygun olarak kesilen büyükbaş hisseleri bu yıl 19.950 TL’den satışa sunuldu. Money Bonus kartı olanlar müşterilere bin lira indirim uygulanıyor ve kurbanın fiyatı 18.950 TL’ye düşüyor. 1/7 büyükbaş hissesinde 23 ila 27 kilo kemiksiz et bulunuyor. Hisseniz bayramda içerisinde sakatat olmadan teslim ediliyor.

Dilediğiniz takdirde kurbanınızın Migros’un anlaşmalı olduğu bağış kurumlarına (Kızılay, Ziçev, Toçev) teslim edilmesini de isteyebilirsiniz.

Bu durumda bağışlayacağınız kurbanı 18.950 TL’den satın alabilirsiniz. Money Bonus kartınız varsa bu fiyat 17.950 TL’ye düşüyor.

Büyükbaş hissesinde Money Bonus kartına peşin fiyatına dört taksit imkanı sunuluyor. Maximum, Bankkart, Bonus, World, Axess ve Paraf kartlarına ise peşin fiyatına iki taksit avantajı var.

Migros Kurbanlik Fiyatları 2

Küçükbaş Karaman Koyunu

İslami usullere uygun olarak kesilen küçükbaş Karaman koyunu 11.950 TL’den satışa sunuldu. Money Bonus kartı olanlar müşterilere bin lira indirim uygulanıyor ve kurbanın fiyatı 10.950 TL’ye düşüyor.

Küçükbaş Karaman koyununda 12 ila 16 kilo kemiksiz et bulunuyor. Kurbanınız bayramda içerisinde sakatat olmadan teslim ediliyor.

Dilediğiniz takdirde kurbanınızın Migros’un anlaşmalı olduğu bağış kurumlarına (Kızılay, Ziçev, Toçev) teslim edilmesini de isteyebilirsiniz. Bu durumda bağışlayacağınız kurbanı 10.950 TL’den satın alabilirsiniz. Money Bonus kartınız varsa bu fiyat 9.950 TL’ye düşüyor.

Küçükbaş Karaman koyununda Money Bonus kartına peşin fiyatına dört taksit imkanı sunuluyor. Maximum, Bankkart, Bonus, World, Axess ve Paraf kartlarına ise peşin fiyatına iki taksit avantajı var.

Antalya üreticisi derme çatma alanlara fahiş kiralar ödüyor Antalya üreticisi derme çatma alanlara fahiş kiralar ödüyor

Küçükbaş Kıvırcık Koyun

İslami usullere uygun olarak kesilen küçükbaş kıvırcık koyunu 14.800 TL’den satışa sunuldu. Money Bonus kartı olanlar müşterilere bin lira indirim uygulanıyor ve kurbanın fiyatı 10.950 TL’ye düşüyor.

Küçükbaş kıvırcık koyunda 16 ila 20 kilo kemiksiz et bulunuyor. Kurbanınız bayramda içerisinde sakatat olmadan teslim ediliyor.

Dilediğiniz takdirde kurbanınızın Migros’un anlaşmalı olduğu bağış kurumlarına (Kızılay, Ziçev, Toçev) teslim edilmesini de isteyebilirsiniz.

  • Bu durumda bağışlayacağınız kurbanı 13.800 TL’den satın alabilirsiniz. Money Bonus kartınız varsa bu fiyat 12.000 TL’ye düşüyor.

Küçükbaş kıvırcık koyunda Money Bonus kartına peşin fiyatına dört taksit imkanı sunuluyor. Maximum, Bankkart, Bonus, World, Axess ve Paraf kartlarına ise peşin fiyatına iki taksit avantajı var. Migros kurbanlık fiyatları ne kadar oldu sorusunun cevabını verdikten sonra merak edilen diğer soruya geçelim.

Migros Kurbanlik Fiyatları 3

Migros Kurban Siparişi Nasıl Verilir?

Kurban kesmek isteyenler Migros’tan kurbanlık siparişini nasıl vereceklerini de öğrenmek istiyor.

Migros’tan kurbanlık siparişi verirken uygulamanız gereken adımlar şu şekilde:

  1. Migros’un internet sitesine veya mobil uygulamasına giriş yapın.
  2. Siparişiniz için “Adrese Teslim”, “Mağazadan Teslim” veya “Bağış” seçeneklerinden birini seçin.
  3. Ardından il, ilçe ve mahalle seçimi yapıp “Kurbanlıkları Görüntüle” seçeneğine tıklayın.
  4. Dilediğiniz kurbanlığı seçtikten sonra ödeme işlemini gerçekleştirin.

Siparişinizi tamamladıktan sonra kurbanınız kesildiğinde cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gelecek. Kesimden sonra kurban etleri soğuk odalarda dinlendirilir.

Bu nedenle küçükbaş kurbanlık en erken bayramın ikinci günü, büyükbaş kurbanlıklar ise en erken bayramın üçüncü gününde teslim edilir.

Migros kurbanlık fiyatları ne kadar oldu, Migros kurban siparişi nasıl verilir, taksit imkanı var mı sorularını sizler için cevapladık.

Muhabir: Nihat Toklu