Minder güreşlerinde büyük başarı kazanan ve serbest stil 92 kiloda 3 kez altın madalyanın sahibi olan Feyzullah Aktürk, kısa bir süre önce katıldığı yağlı güreşlerde de adeta fırtına gibi esiyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi adına güreşen genç başpehlivan adeta Antalya’nın yıldız başpehlivanlarının başına bela oldu. İlk olarak 1 Haziran 2024 günü CW Enerji Ligi’nin 2. etabı olan Şahinbey Yağlı Güreşleri’nin 3. turunda genç başpehlivan 2023 yılı CW Enerji Ligi Antalyalı Orhan Okulu’yu puanlamada mağlup ederek tecrübeli ismi eledi. 4. turda Ünal Karaman’ı mağlup eden Feyzullah Aktürk bir başka Antalyalı güreşçi Enes Doğan’a çeyrek finalde kaybetti.

Antalya’da hava sıcaklığı düştü, nem arttı… Sıcaktan bunalanlar sahillere akın etti Antalya’da hava sıcaklığı düştü, nem arttı… Sıcaktan bunalanlar sahillere akın etti

Feyzullah Akturk Baspehlivan (Small)

ALİ GÜRBÜZ’Ü DE YENDİ

8 Haziran tarihinde Feyzullah Aktürk’ün ismi bu kez de megastar Ali Gürbüz ile kesişti. Manisa 565.Akhisar Çağlak Yağlı Güreşleri’nde yarı finalde Ali Gürbüz ile Feyzullah Aktürk karşılaştı. Büyük bir sürprize imza atan Feyzullah Aktürk, bu kez de CW Enerji Ligi’nin lideri Antalya’nın yağlı güreşlerdeki gurur Ali Gürbüz’ü mağlup ederek bir kez daha şok yaşattı. Ali Gürbüz’ü yendikten sonra finalde yine Antalyalı Ali İhsan Batmaz ile karşılaştı ve genç başpehlivan bu karşılaşmayı kaybederek altın kemere ulaşamadı.

Feyzullah Akturk Guresci (Small)

BU KEZ DE CENGİZHAN ŞİMŞEK

Son olarak 18 Haziran 2024 günü Balıkesir Gönen’de yapılan yağlı güreşlerde bu kez Feyzullah Aktürk çeyrek finalde Antalya’nın bir başka önemli başpehlivanı Cengizhan Şimşek ile eşleşti. Genç başpehlivan bu güreşi de kazanarak adını önce yarı finale, daha sonra Mustafa Arslan’ı yenerek finale yazdırdı.

“ALIŞMAYA ÇALIŞIYORUM”

Cengizhan Şimşek’i yendikten sonra kısa bir açıklama yapan Feyzullah Aktürk, “Herkesin bayramını kutluyorum. Çok çalışıyorum. Minderden sonra yağlı güreşlere alışmaya çalışıyorum” dedi.

Muhabir: AYŞEM SİCİM